reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lametta i brak owulacji

reklama
Moze opiszę swoją historię :-)
Mam 2 letnią córeczkę i teraz z mężem chcielibyśmy miec kolejne dziecko. Zaluje, ze tak pozno podjęliśmy próbę. Ogolnie staranie z lekarzem tra około 6 miesięcy. Stymulowana bylam clo, i raz byl pecherzyk nawet pękl ale ciąży nie było. Kolejny cykl były dwa pęcherzyki ale pozniej sie podzieliły (zauwazylam ze jak jest więcej nic jeden to mi jeden zanika z drugi dzieli się na pół). Lekarka zdecydowała, ze przejdziemy na lamette 1x1 i za 1 razem piękny pęcherzyk, pękł i test ciążowy pozytywny. Ale bylo to tak bardzo wcześnie, ze nie zdążyła się cisza zagnieździć i dostalam bardzo mocną miesiączke. Spróbowaliśmy kolejny cykl, byly pęcherzyki ale nagle zniknęly :( i teraz byla ostatnia proba lamettą 2x1 tabletka. Urósł ladnie 14-15 mm, 3 dni pozniei pojawily sie 2-3 inne po 12 mm a tamten stanął w miejscu. Szczerze jestem załamana, bo nic z tego cyklu raczej nie będzie (14 dzień, a bralam lamette dosc pozno bo od 5-9). Juz coraz gorzej psychicznie, cały czas robie sobie nadzieję.
 
Hej dziewczyny,
mam PCOS i IO.
Kilka dni temu byłam u ginekologa, przepisał mi 2x1 Duphaston i od 3dc przez 5 dni Lamette 1x1.
Dodatkowo piję Miovelia Pro.
Mam do was pytanie, czy któraś z was przy stymulacji owulacji brała może Miovelia NAC?
Czy udało się wam zajść w ciążę dzięki Lametta ? :)
 
Hej dziewczyny,
mam PCOS i IO.
Kilka dni temu byłam u ginekologa, przepisał mi 2x1 Duphaston i od 3dc przez 5 dni Lamette 1x1.
Dodatkowo piję Miovelia Pro.
Mam do was pytanie, czy któraś z was przy stymulacji owulacji brała może Miovelia NAC?
Czy udało się wam zajść w ciążę dzięki Lametta ? :)

Hej, ja jestem obecnie w 12 tygodniu skończonym. Nadal obchodzimy się z ciąża jak z jajkiem 🙈

Wszystko dzięki lamette. Pecherzyki rosły i same pękały. Raz miałam zastrzyk tylko.
Niestety nie na każdego działają te tabletki i tu uprzedzę.

Dawka 1x1 to początkowa. Zobacz jaka będzie reakcja po pierwszej stymulacji i pytaj lekarza sama o to czy dawkę powinno się zwiększyć i od kiedy.

Ja koniec końców zaszłam biorąc 3x1 i w momencie kiedy się poddaliśmy 🤣 i już mieliśmy nie powtarzać lamette w kolejnym cyklu.

Nie brałam miovelia tylko Ovarin, duphaston i lamette plus na IO metformine. Ona też ma duży wpływ na owulację.

Zalecam mocno mieć endo-gina. Oni patrzą wtedy pod każdym katem. Lub zapytać swojego gina o endo z którym współpracuje 🙃

Dieta i jeszcze raz dieta IO jest mega ważna.
 
Do góry