reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łamigłówki,zagadki -burza mozgów :)

agata077

Czerwcowa mama 2009
Dołączył(a)
15 Grudzień 2007
Postów
1 590
Czegos mi brakowało postanowilam zaproponowac wam odrobine zabawy otóż bedziemy zadawac sobie zagadki w nastepujacej kolejnosci
pierwsza zagadke napisze ja ,nastepna osoba ktora jako pierwsza poda prawidłową odpowiedz Mam nadzieje ze przypadnie wam do gustu i wątek sie rozwinie jezeli nie bedzie zainteresowania skasujemy :)

wiec zagadka logiczna :)
5 ludzi zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków.

1. Norweg zamieszkuje pierwszy dom (licząc od lewej).
2. Anglik mieszka w czerwonym domu.
3. Zielony dom znajduje się po lewej stronie domu białego.
4. Duńczyk pija herbatkę.
5. Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów.
6. Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille.
7. Niemiec pali Marlboro.
8. Mieszkaniec środkowego domu pija mleko.
9. Palacz Rothmansów ma sąsiada, który pija wodę.
10. Palacz Pall Malli hoduje ptaki.
11. Szwed hoduje psy.
12. Norweg mieszka obok niebieskiego domu.
13. Hodowca koni mieszka obok żółtego domu.
14. Palacz Philip Morris pija piwo.
15. W zielonym domu pija się kawę.

Kto hoduje rybki?

powodzenia :D
 
reklama
Kami bravo podalas prawidłowa odpowiedz :)

niemiec hoduje rybki :)
 
Ostatnia edycja:
wiec..
w pierwszym domu
mieszka norweg
kolor domu zółty
pija wode
pali dunhile
hoduje ptaki
w drugim domu mieszka
dunczyk
niebieski
herbata
rothmansy
konie
w trzecim domu mieszka
anglik
czerwony
mleko
palmale
koty
czwarty dom zamieszkuje
niemiec
dom zielony
kawa
malboro
rybki
piaty dom
szwed
biały
piwo
philip moris
psy
 
OK wiec ja mam zagadkę przy ktorej bedziecie musialy wysilić trochę wyobraźni (no chyba ze ktos to zna to sorki)

Mam 2szt szampana w butelce. 1 zamknięty, 2 otwarty. Piję z zamkniętego a z otwartego mi ubywa. Jak to robię???:-D:-D:-D:-D
 
Ja też mam zagadkę i nie znam rozwiązania :) będę wdzięczna za pomoc :-D

W autobusie jada 4 dziewczynki, każda z nich ma 4 koszyki, w każdym koszyku są 4 kotki, każda kotka ma 4 kociaki. Autobus zatrzymuje się na przystanku i wysiadają 2 dziewczynki?Ile nóg jest w autobusie? :)
 
reklama
mi wyszlo 4 :) no bo skoro jest 4 dziewczynki kazda ma 2 nogi to w sumie maja nog 8 :) i skoro kazda ma koszyk po 4 kociaki wiec koty maja 16 lap no wlasnie koty maja łapy nie nogi ... :)
 
Do góry