reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laparoskopia ginekologiczna.

Kasia2523

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Kwiecień 2019
Postów
162
Witam. 2 tygodnie temu miałam robioną laparoskopię z histeroskopią. Na wypisie ze szpitala pisze, że jajowody są drożne, edometrioza I stopnia i polipy. Ognisk endometriozy było bardzo dużo i zostały usunięte. Teraz moje pytanie, jak długo starałyście się o dzidziusia po takim zabiegu i jakie są moje szanse? Na kontrolę do mojej pani doktor idę dopiero za tydzień..
 
reklama
Witam. 2 tygodnie temu miałam robioną laparoskopię z histeroskopią. Na wypisie ze szpitala pisze, że jajowody są drożne, edometrioza I stopnia i polipy. Ognisk endometriozy było bardzo dużo i zostały usunięte. Teraz moje pytanie, jak długo starałyście się o dzidziusia po takim zabiegu i jakie są moje szanse? Na kontrolę do mojej pani doktor idę dopiero za tydzień..
Szansę ogromne [emoji4] zwłaszcza po zabiegu. Im szybciej tym lepiej. Sama ciąża może być lekarstwem. Bywa tak, że pierwszy stopień endometriozy po ciąży zostaje wyleczony. Osobiście walczyłam z bardziej zaawansowanym dziadostwem z pogranicza 3/4 stopnia. Mam 2 dzieci żywych. 4 razy byłam naturalnie w ciąży. U mnie przyczyną poronień i długich starań nie była endometrioza. Wiem, że ta choroba przeraża. Jednak już wiele kobiet pokazało, że nie przekreśla szans na macierzyństwo. Trzeba tylko zadbać o swoje zdrowie, psychikę i cieszyć się wspólnym byciem. Wszystkiego dobrego
 
1,5 tygodnia temu również miałam laparo, histero i drożność. U mnie również wykryto endometriozę I stopnia (drobne ogniska przy pęcherzu). @Kasia2523 masz już od lekarza jakieś info co dalej? Ja mam wizytę 8 lipca, lekarz powiedział, że ma na mnie pomysł. Mówił o sterydach (czy któraś z Was wie coś na ich temat?) oraz o stymulacji. Więcej info będę w stanie podać po wizycie :) bo nie wiem czy dobrze lekarza zrozumiałam ;)
 
1,5 tygodnia temu również miałam laparo, histero i drożność. U mnie również wykryto endometriozę I stopnia (drobne ogniska przy pęcherzu). @Kasia2523 masz już od lekarza jakieś info co dalej? Ja mam wizytę 8 lipca, lekarz powiedział, że ma na mnie pomysł. Mówił o sterydach (czy któraś z Was wie coś na ich temat?) oraz o stymulacji. Więcej info będę w stanie podać po wizycie :) bo nie wiem czy dobrze lekarza zrozumiałam ;)
U mnie stymulacja się nie sprawdziła. Prawdopodobnie dlatego, że wymagałam jeszcze ustabilizowania hormonów. Natomiast sterydy brałam, ale też nie ze względu na endometrioze. Tu ważna jest dieta, naprawdę potrafi czynic cuda. Reguluje wiele procesów, dzięki temu organizm potrafi wykształcić dobrej jakości jajeczka. Do tego odpowiedni poziom Wit. D3, kwasu foliowego i odrobina szczęścia.
 
1,5 tygodnia temu również miałam laparo, histero i drożność. U mnie również wykryto endometriozę I stopnia (drobne ogniska przy pęcherzu). @Kasia2523 masz już od lekarza jakieś info co dalej? Ja mam wizytę 8 lipca, lekarz powiedział, że ma na mnie pomysł. Mówił o sterydach (czy któraś z Was wie coś na ich temat?) oraz o stymulacji. Więcej info będę w stanie podać po wizycie :) bo nie wiem czy dobrze lekarza zrozumiałam ;)
Ja mam wizytę dopiero w piątek o dowiem się więcej 😊
 
U mnie stymulacja się nie sprawdziła. Prawdopodobnie dlatego, że wymagałam jeszcze ustabilizowania hormonów. Natomiast sterydy brałam, ale też nie ze względu na endometrioze. Tu ważna jest dieta, naprawdę potrafi czynic cuda. Reguluje wiele procesów, dzięki temu organizm potrafi wykształcić dobrej jakości jajeczka. Do tego odpowiedni poziom Wit. D3, kwasu foliowego i odrobina szczęścia.
U mnie hormony super. muszę podnieść poziom D3 i obniżyć homocysteinę.
Ja mam wizytę dopiero w piątek o dowiem się więcej 😊
Daj znać po :)
 
U mnie hormony super. muszę podnieść poziom D3 i obniżyć homocysteinę.

Daj znać po :)
A sprawdzałaś, czy lepiej tolerujesz kwas foliowy w formie metylowanej zwykłej czy mieszanej? Zakwas z buraka i barszczyk kiszony z buraczków pomagają polecam jeśli lubisz.

Dziewczyny będzie dobrze. Mnie też było trudno w to uwierzyć, a dziś jestem mamą 3,5 letniego chłopca i 2,5 letniej dziewczynki. A mówili mi, że naturalnie nie mam szans na ciążę. Ważne, by wierzyć, że się uda i probowac
 
A sprawdzałaś, czy lepiej tolerujesz kwas foliowy w formie metylowanej zwykłej czy mieszanej? Zakwas z buraka i barszczyk kiszony z buraczków pomagają polecam jeśli lubisz.

Dziewczyny będzie dobrze. Mnie też było trudno w to uwierzyć, a dziś jestem mamą 3,5 letniego chłopca i 2,5 letniej dziewczynki. A mówili mi, że naturalnie nie mam szans na ciążę. Ważne, by wierzyć, że się uda i probowac
Tak, mam mutacje mthfr no i podwyższona homo też o tym świadczy. Od maja staram się obniżyć poziom homo, niedługo zbadam ponownie. Oczywiście łykam foliany.
Dzięki za dobre słowa 🙂
 
reklama
Tak, mam mutacje mthfr no i podwyższona homo też o tym świadczy. Od maja staram się obniżyć poziom homo, niedługo zbadam ponownie. Oczywiście łykam foliany.
Dzięki za dobre słowa [emoji846]
Pytam, bo niektórzy z mutacja lepiej działają na mieszanych, inni na metylacji. To już osobnicza zależność. Skoro jednak taki temat poruszasz, to mniemam, że masz dobrego lekarza i sporą wiedzę. Myślę, że w takim układzie twoje szanse wzrastają. Naprawdę życzę powodzenia. Obyś za rok, już z różowym żywym i zdrowym bobasem, mogła dodawać otuchy innym [emoji3590]
 
Do góry