reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laparoskopia

19AnulA94

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2018
Postów
82
Są tutaj może dziewczyny po usunięciu ciąży pozamacicznej zabiegiem laparoskopi ?
Jeśli tak to jak długo występowało u was krwawienie z dróg rodnych po tym zabiegu? Kiedy dostaliście pierwsza miesiączkę i czy wasze cykle uległy zmianie? Jak długo występowała opuchlizna brzucha ?
 
reklama
Moje cykle nie uległy zmianie. Miesiączkę dostałam jak spadło hcg. Odp. Na resztę pytam nie podam bo nie pamietam już jak to było. Wyparlam ten czas. Krwawienie u mnie pojawiło się chyba po kilku dobach i trwało kilka dni ale już nie pamietam wiec nie będę ci mieszać. Poza tym Wszytsko wróciło do normy jeśli chodzi o miesiączki. I u ciebie na pewno tez tak będzie. Trzymaj się dzielnie
 
Ja jestem, zabieg miał 18 kwietnia.
Obecnie leżę w szpitalu 😣😣
Ale może od początku, zabieg miała 18 kwietnia 2020 i usunięto mi lewy jajowód.
Beta spadała przez miesiąc Dobrze do poziomu 43.
Potem nagle zaczęła wzrastać do 63, 83. Lekarz dał skierowanie do szpitala.
W szpitalu nie wiedzieli o co chodzi bo w macicy wszystko ok, jajniki ok, na USG nie widać..a beta raz spada raz rośnie. Po kilku konsultacjach z profesorami stwierdzili że konieczne jest podanie metotreksau,.
Narazie jestem po jednej dawcę, jutro będą będąc betę i zobaczymy czy spada, czy co się tam dzieje.
Ogólnie mówią że nie jest to stan zagrażający życiu czy coś ale obecności tej kosmówki może prowadzić do choroby trofoblastycznej i do nowotworów, dlatego zastosowali to leczenie.
A miesiączka u mnie nadal nie przyszła a dziś jest 7 tydzień od zabiegu.
Dziewczyny kontrolujcie bete aż spadnie to tego stanu co powinno, ja jak miałam to 43 to już byłam spokojna i mówią że Ok ale do świętego spokoju zrobiłam za tydzień znów, a tutaj wzrost 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Masakra jedynie dobre w tym wszystkim jest to że trafił do szpitala klinicznego i wierzę że oni wiedzą co mają robić i że będzie dobrze.
 
Ja jestem, zabieg miał 18 kwietnia.
Obecnie leżę w szpitalu 😣😣
Ale może od początku, zabieg miała 18 kwietnia 2020 i usunięto mi lewy jajowód.
Beta spadała przez miesiąc Dobrze do poziomu 43.
Potem nagle zaczęła wzrastać do 63, 83. Lekarz dał skierowanie do szpitala.
W szpitalu nie wiedzieli o co chodzi bo w macicy wszystko ok, jajniki ok, na USG nie widać..a beta raz spada raz rośnie. Po kilku konsultacjach z profesorami stwierdzili że konieczne jest podanie metotreksau,.
Narazie jestem po jednej dawcę, jutro będą będąc betę i zobaczymy czy spada, czy co się tam dzieje.
Ogólnie mówią że nie jest to stan zagrażający życiu czy coś ale obecności tej kosmówki może prowadzić do choroby trofoblastycznej i do nowotworów, dlatego zastosowali to leczenie.
A miesiączka u mnie nadal nie przyszła a dziś jest 7 tydzień od zabiegu.
Dziewczyny kontrolujcie bete aż spadnie to tego stanu co powinno, ja jak miałam to 43 to już byłam spokojna i mówią że Ok ale do świętego spokoju zrobiłam za tydzień znów, a tutaj wzrost 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Masakra jedynie dobre w tym wszystkim jest to że trafił do szpitala klinicznego i wierzę że oni wiedzą co mają robić i że będzie dobrze.
U mnie było tak samo z betą. Kontrolowałam spadła do jakiegoś poziomu i się zatrzymała a potem zaczela rosnąć. Tez dostałam metrotraksat. Wyedy spadła. Od usunięcia CP z jajowodem do pozbycia się bety minęły równe dwa mieisace. Także tez polecam badac sparqwdzac tą betę. Ja jestem już ponad rok po tym i Wszytsko u mnie Ok.
 
U mnie było tak samo z betą. Kontrolowałam spadła do jakiegoś poziomu i się zatrzymała a potem zaczela rosnąć. Tez dostałam metrotraksat. Wyedy spadła. Od usunięcia CP z jajowodem do pozbycia się bety minęły równe dwa mieisace. Także tez polecam badac sparqwdzac tą betę. Ja jestem już ponad rok po tym i Wszytsko u mnie Ok.
Ile dawek ci podali? Jak się czułaś?
Ja teraz leze w szpitalu jestem po pierwszej dawce. Miałaś jakieś skutki uboczne, jakieś dolegliwości po tym leku?
Jaka duża miałaś ta betę?
 
Ile dawek ci podali? Jak się czułaś?
Ja teraz leze w szpitalu jestem po pierwszej dawce. Miałaś jakieś skutki uboczne, jakieś dolegliwości po tym leku?
Jaka duża miałaś ta betę?
Wiesz co mnie nastraszyli jakie się rzeczy po tym dzieją przyjęli do szpitala ale ze nie było wolnego miejsca to dostałam zastrzyk u pielęgniarek w kanciapie i wysłali mnie do domu. Jak będzie się coś działo prosze wrocic. Nic kompletnie się noe działo. Zero jakichkolwiek objawów. Nawet mi słabo nie było. Nie wierzyłam ze mi to dali :)
 
Wiesz co mnie nastraszyli jakie się rzeczy po tym dzieją przyjęli do szpitala ale ze nie było wolnego miejsca to dostałam zastrzyk u pielęgniarek w kanciapie i wysłali mnie do domu. Jak będzie się coś działo prosze wrocic. Nic kompletnie się noe działo. Zero jakichkolwiek objawów. Nawet mi słabo nie było. Nie wierzyłam ze mi to dali :)
Mi pierwsza dawkę dali i na szczęście też Dobrze się czuje, ale bałam się. Tzn boję się nadal czy spadnie. Ja cały czas w szpitalu jestem.
A powiedz po jakim czasie dostałaś zielone światło na staranie aaaa i miesiączkę po jakim czasie dostałaś? Bo ja nadal nie mam 😖
 
reklama
A i miałam autorce posta pisać ze po laparoskopi możesz mieć duzy brzuch a po jakimś czasie może mocno bolec bark. To jest skutek pompowania gazem brzucha do operacji. Bark bolał strasznie około 4 dni po i dowiedziałam się ze to ten gaz gdzieś ta wchodzi i potem boli. Ale dwa dni i przeszło. Gdybys miała takie coś to się nie martw :)
 
Do góry