reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laparoskopia

L

Lebkuchen_mum

Gość
Hej 🦢
Wkrótce będę miała swoją 1 laparoskopię (bardzo prawdopodobna endometrioza). Usuną zrosty, torbiel 3x2,6 cm i zrobią drożność jajowodów.

🌼 Jak się czułyście po zabiegu?
🌼 Czy miesiączka przyszła w terminie?
🌼 Jak szybko wróciłyście do normalnej sprawności?
🌼 Jak ból oraz jakie środki przeciwbolowe stosowałyście?
🌼 Ile po zabiegu mogłyście podjąć starania i który cykl był szczęśliwy po operacji?
 
reklama
Na drugi dzień po zabiegu nienza bardzo, z powodu narkozy, sam brzuch itp nie bolał.
Z racji tego, ze laparo robi się w chyba od 5dc do któregoś tam to najpierw przyszły po zabiegu płodne.
Miesiączka przyszła jak w zegarku.
Do sprawności wróciłam od razu praktycznie na drugi dzień ( niekiedy kobiety nie maja nawet zwolnienia na dłużej i normalnie wracają do codziennych obowiązków).
Leków przeciwbólowych nie brałam żadnych bo nic nie bolało.
Lekarz dał zielone światło do starań po ustaniu krwawienia po zabiegu czyli jeszcze w tym samym cyklu. Chociaż z tego co słyszałam to większość każe czekać 1 cykl
 
Na drugi dzień po zabiegu nienza bardzo, z powodu narkozy, sam brzuch itp nie bolał.
Z racji tego, ze laparo robi się w chyba od 5dc do któregoś tam to najpierw przyszły po zabiegu płodne.
Miesiączka przyszła jak w zegarku.
Do sprawności wróciłam od razu praktycznie na drugi dzień ( niekiedy kobiety nie maja nawet zwolnienia na dłużej i normalnie wracają do codziennych obowiązków).
Leków przeciwbólowych nie brałam żadnych bo nic nie bolało.
Lekarz dał zielone światło do starań po ustaniu krwawienia po zabiegu czyli jeszcze w tym samym cyklu. Chociaż z tego co słyszałam to większość każe czekać 1 cykl
Ja mam zabieg w dni okołoowulacyjne. Akurat wtedy był termin inaczej miałabym czekać kolejny miesiąc ale lekarz stwierdził że to nic.
 
Co robia podczas histero?
Czy przy laparoskopii jakby wyszedl niedrozny jajowod to mi go udroznia?
Tak, przy laparo to zrobią. Podczas sprawdzania drożności przy laparo okazało się ze mam endometriozę i tez usunęli :)
Ogólnie dziewczyny zachodzą potem bardzo szybko
 
Tak, przy laparo to zrobią. Podczas sprawdzania drożności przy laparo okazało się ze mam endometriozę i tez usunęli :)
Ogólnie dziewczyny zachodzą potem bardzo szybko
Podczas histero usuwali mi polipy, oprócz tego sprawdzą szyjkę itp.
 
Hej, ja jestem świezo po laparoskopii tylko u mnie przeszla w laparotomie, czyli normalne otwarcie. Operacje mialam w pt, usuneli mi 2 torbiele i czesc zrostow ( bylo ich bardzo duzo, czesc zostala). Ogolne samopoczucie jest ok - troche boli, pewnie ze wzgledu na ilosc wycietych zrostow. Droznosci mi nie robili, bo pol roku temu mialam robiona a po drugie nie bylo tam zadnyvh zrostow. Mamy miesiac sie wstrzymac od staran - to takie min.zeby wszystko sie moglo wygoic.
Hej [emoji3085]
Wkrótce będę miała swoją 1 laparoskopię (bardzo prawdopodobna endometrioza). Usuną zrosty, torbiel 3x2,6 cm i zrobią drożność jajowodów.

[emoji272] Jak się czułyście po zabiegu?
[emoji272] Czy miesiączka przyszła w terminie?
[emoji272] Jak szybko wróciłyście do normalnej sprawności?
[emoji272] Jak ból oraz jakie środki przeciwbolowe stosowałyście?
[emoji272] Ile po zabiegu mogłyście podjąć starania i który cykl był szczęśliwy po operacji?
 
reklama
A i stwierdzono u mnie endometrioze IV, ale zeby latwiej mi sie bylo starać i zebym miala wieksze mozliwosci to lekarz wpisal mi III :)
 
Do góry