reklama

Łapówkarstwo w szkole

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez a.jodlowska, 2 Październik 2008.

 1. a.jodlowska

  a.jodlowska Zaciekawiona BB

  Chciałam rozpocząć taką dyskusję i tutaj, bo ostatnio ten temat pojawił się u mnie w pracy. Jedna dziewczyna opowiadała, jak jej mamie nauczycielka fizyki kazała w liceum płacić za to, żeby mogła przejść do następnej klasy. Tak się nad tym wszystkim zastanawiam i może to była tylko kwestia tamtych czasów? Mam nadzieję, że teraz to już jest jednak rzadkie.Obiło Wam się coś takiego o uszy?
   
 2. trrrrrr

  trrrrrr Zaciekawiona BB

  słuchaj łapowki to zależą od człowieka a nie od tego w jakich czasach żyje…wiec nie rozumiem…ja w najbliższym otoczeniu nie miałam takiej sytuacji ale przecież wszędzie sie słysz ze różne rzeczy załatwia się nie najbardziej legalnymi sposobami…
   
 3. reklama
 4. owalna

  owalna poszukująca

  nie dziwie się ze ktoś bierze łapówki jak zarabia 1000 zł
   
 5. a.jodlowska

  a.jodlowska Zaciekawiona BB

  Chyba trochę przesadzasz, nie sądzisz? Po pierwsze – nic moralnie nie usprawiedliwia przekupstwa i kupowania przywilejów. Po drugie nauczyciele nie zarabiają tak mało.
   
 6. gaworka

  gaworka Zaciekawiona BB

  zdecydowanie się zgadzam! Kurde normalnie tak wcelowałaś. Smyk to właśnie czytałam. Wyobrażacie sobie? W prywatnej szkole? Ja nie wiem jak takie rzeczy uchodzą…
   
 7. a.jodlowska

  a.jodlowska Zaciekawiona BB

  Właśnie takie rzeczy chyba najbardziej mnie przerażają. I do tego w tym wszystkim brał udział dyrektor szkoły. Nie słyszałam o łapówkach w szkołach prywatnych. To zakrawa o moralne wypaczenie wszystkiego – skoro ktoś już zarabia to czemu jeszcze bierze łapówki? Nie rozumiem tej matki, czemu tego nie zgłosiła. Nie wyobrażam sobie puszczenia czegoś takiego płazem.
   

Poleć forum