reklama

łapówki w szkołach :(

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez mama_marysia, 7 Październik 2008.

 1. mama_marysia

  mama_marysia Zaciekawiona BB

  Dziewczyny! Przeglądam sobie różne rzeczy czasem i trafiłam na artykuł, który jakoś strasznie mi popsuł humor. :-( O tutaj: Brać czy nie brać? - Informacje w Interia360.pl - wiadomości, dziennikarstwo obywatelskie. Chodzi mi przede wszystkim o łapówkarstwo w szkołach bo ostatnio mojej siostrze się zdarzyło, że pan od historii zaproponował jej praktycznie wprost coś takiego. Siostrzeniec miał z tym przedmiotem duże kłopoty no i pan zasugerował, że normalnie to się nie da, że ndzieciak nie przejdzie bez jakiegoś "wzmocnienia" czy jakos sie tak wyraził. Chodziło o korepetycje u niego konkretnie. Siostra się głupia zgodziła a mi powiedziała jakoś tak mimochdem niby oburzona a jednak przecież pozwolila na to! I wydało jej się całkiem normalne! Ja się załamałam, dzieci nasze tu w większości raczej male, ale przecież kiedyś trzeba będzie się z takimio rzeczami mierzyć. I jestem trochę załamana. Nie mam siły na patologię w szkołach!
   
 2. evei_66

  evei_66 Zaciekawiona BB

  nie panikuj tak od razu, kobito. to, ze sie zdarzylo w paru szkolach nie znaczy, ze we wszystkich. Trzeba byc czujnym i tyle. Artykul opisuje raczej przeokropne patologie mam wrazene.
   
 3. reklama
 4. maminka_k

  maminka_k własny;)

  przeczytałam artykuł i...muszę przyznać, że mi nikt nigdy nie zaproponowal łapówki.a nawet czasem by sie przydało :-D
   
 5. karolina872

  karolina872 Aktywna w BB

  hej, hej, to nie są wcale szczególnie pattologiczne sytuacje. Mój przyjaciel natrafił na nauczycielkę - łapówkarkę w warszawskiej szkole prywatnej. Zrobił aferę i ją zwolnili, ale wszyscy byli bardzo zdziwieni i nikt się nie domyślał do tamtej pory. Także niestety, artykuł, który zalinkowałaś mówi w dużej mierze prawdę...
   
 6. halinaszka

  halinaszka Zaciekawiona BB

  A tak, a tak. Nauczyciele to som wlaśnie sfrustrowani ludzie i to jest sprawa powsechna niestety. ja dużo historii takich słyszalam. I to jeszcze w szkole prywatnej! Sttrasne, strasznee
   
 7. evei_66

  evei_66 Zaciekawiona BB

  Boze kochany, ludzie, nie dajmy sie zwariowac! Powtarzam: TO TYLko kilka przypadkkow opisanych tam. ja znam mnostwo wspanilych nauczycieli!
   
 8. karolina872

  karolina872 Aktywna w BB

  eh, problem jest tylko taki, że dobrzy nauczyciele nie wymagają interwencji a źli - tak. I to jest duzo trudniejsze, bo przecież wszyscy się boją, albo jak pisze ktoś na wątku zz artykułu: dyrektor nie wierzy, że coś złego się dzieje, bo myśli, że to rodzic hcce wymusić promocję dziecka.
   
 9. maminka_k

  maminka_k własny;)

  Ko - szmar - ne :szok:
   
 10. reklama
 11. mama_marysia

  mama_marysia Zaciekawiona BB

  niestety, tak mi to wszystko krew w żyłach zmroziło, że tak powiem, że wpadam w jakąś antyszkolną paranoję. Myślę: no, jakby mi coś takiego babka powiedziała, to ale bym jej dała popalić. A nie wiadomo jakby to było...
   
 12. trrrrrr

  trrrrrr Zaciekawiona BB

  o matko, tylko bez paranoi! zgadzam się z evei, jak coś będzie kiedyś nie tak, to zareagujesz po prostu ostrzej. a na razie chowaj spokojnie chłopaka swego.
   

Poleć forum