reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laserowe leczenie ząbków u dzieci

bbakania

Czerwiec 2008 :)
Dołączył(a)
5 Styczeń 2009
Postów
2 748
Witam serdecznie :happy:

Jestem mamą 4-latki. U dentysty byłyśmy juz dwukrotnie. Na szczęście za każdym razem był to jedynie przegląd. Do tej pory nic sie nie działo.
Ostatnio zauważyłam jednak u córeczki małą, czarna plamke na górnej piątce. Oczywiście to próchnica.
Słyszałam o laserowym leczeniu zebów.
Poszperałam troszke w internecie, ale niestety nie znalazłam wystarczających informacji na ten temat. Tzn o samej metozie leczenia laserem informacji jest sporo, ale nie znalazłam wpisu żadnej z mam, która byłaby po takiej wizycie ze swim maluchem.

Ciekawmi mnie na czym polega takie leczenie - czy dziurka jest zaklejana plombą jak przy tradycyjnym leczeniu ?
Ile trwa taki zabieg? Czy jest bezpieczny dla malucha i czy jest zupełnie bezpolesny (jak pisza co niektóre gabinety w swoich ofertach) ??


Będe wdzięczna za odpowiedź
Pozdrawiam
 
reklama
Witam serdecznie :happy:

Jestem mamą 4-latki. U dentysty byłyśmy juz dwukrotnie. Na szczęście za każdym razem był to jedynie przegląd. Do tej pory nic sie nie działo.
Ostatnio zauważyłam jednak u córeczki małą, czarna plamke na górnej piątce. Oczywiście to próchnica.
Słyszałam o laserowym leczeniu zebów.
Poszperałam troszke w internecie, ale niestety nie znalazłam wystarczających informacji na ten temat. Tzn o samej metozie leczenia laserem informacji jest sporo, ale nie znalazłam wpisu żadnej z mam, która byłaby po takiej wizycie ze swim maluchem.

Ciekawmi mnie na czym polega takie leczenie - czy dziurka jest zaklejana plombą jak przy tradycyjnym leczeniu ?
Ile trwa taki zabieg? Czy jest bezpieczny dla malucha i czy jest zupełnie bezpolesny (jak pisza co niektóre gabinety w swoich ofertach) ??


Będe wdzięczna za odpowiedź
Pozdrawiam


Witaj,
Takie leczenie polega na innym sposobie opracowania zęba niż tradycyjne wiercenie, są inne odczucia dźwiękowe.
Zabieg jest bezbolesny dopiero po podaniu znieczulenia.
4 latki po wizytach kontrolnych bardzo ładnie współpracują w czasie konwencjonalnego leczenia .
Przy obu metodach zęby wypełnia się wypełnieniem.
Zabieg trwa tyle samo co przy normalnym leczeniu .
Proponuje wykonać telefon do gabinetu leczącego taką metodą i tam uzyska Pani wszystkie informacje odnośnie przebiegu zabiegu.

Pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
Do góry