reklama

Latanie podczas ciąży

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez apsik150, 28 Maj 2008.

1. apsik150

apsik150 Początkująca w BB

Mam pytanie jak to jest naprawdę z lataniem podczas ciąży??Nie długo wylatuje na wakacje,niby lekarz nie ma nic przeciwko temu żebym leciała ale mam lekkie obawy tymbardziej,że mam delikatne skurcze a jestem w 30tyg.ciązy,:baffled:

2. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Radze Ci dokładnie przestudiować regulamin lini lotniczych,bo jesteś już wysoko w ciąży i mogą Cię nie wpuścić na pokład ;-)
    W jednych liniach jest to 31tc w innych 33tc.
    Lekarz wystawia Ci zaświadczenie,ale to ty powinnaś zdecydować.
    Jeżeli nie czujesz się pewnie to sobie odpuść :tak:

3. reklama
  4. Agnes2606

Agnes2606 Mama czerwcowa'06 Zadomowiona(y)

na pewno bedziesz potrzebowała zaświadczenia od lekarza, że wszystko jest w porządku, bo mogą Cię nie wpuścić na pokład, w sumie dużo zależy jakimi liniami podrózujesz
    a reszta zależy od Ciebie, jeżeli czujesz, że może być coś nie tak , to może nie ryzykuj

5. alka303

alka303 Gość

dużo czytam na ten temat teraz koleżanka podesłała mi ciekawego linka Podróż samolotem w ciąży - Forum Wizaz.pl

jest tam wiecej pozytywów jak negatywów jestem w 7 tygodniu ciąży i lece za 3 tygodnie na wczasy do Egiptu ciąża pzrebiega dobrze bez komplikacji, przeczytałam gdzie, że zadowolona mama to szczęsliwe dziecko :)

i jezeli podróz samolotem trwa 3 godzinki to chyba lepiej samolotem niż samochodem cały dzien sie tłuc... :)

6. zgadnij

zgadnij Fanka BB :)

ja latalam 3razy jak bylam w ciazy w tym ostatni raz juz z ladnym brzuszkiem, co do opinni lekarze to tylko mi pow zebym skarpety przeciwzylakowe, uciskowe zalozyla. I jak juz to wczesniej wspombniano wszyastko zalezy od linni lotniczych, z tego co czytalam to im drozsze linie tym bardzierj ciezarne biora, ale chyba 36tydz to max, nie jestem pewna. a powod jest tylko taki, ze jakbys zaczela rodzic to oni by musieli awaryjnie ladowac, co by ich majatek kosztowalo;)

7. alka303

alka303 Gość

hihi nie tylko majatek ale często linie też dają dozywotnio free na latanie! i dziecko może miec podwójne obywatelstwo kraju gdzie sie urodziło! czytałam gdzies na necie!

8. zgadnij

zgadnij Fanka BB :)

latanie za free!? nie no to ja rodze nastepne w samolocie :D

9. netgirl

netgirl AapMeriJaanLijiyea..

ja tez latam dwa razy w czasie ciazy i jedyne co nie bylo przyjemne to ze podczas strartu myslalam ze zwymiotuje....... taki nagly odruch wymiotny ktory ledwo kazdorazowo powstrzymalam:baffled::baffled: kiedy normalnie nie mam zadnych reakcji na start...

tak latanie for free dla dziecka, ale wiadomo porody sa rozne i byc moze samolot nie wyladuje i kobieta bedzie musiala rodzic na gorze, bez fachowej pomocy, bez znieczulenia a porody jak wiadomo roznie przebiegaja, rozne ulozenie dziecka itd... wiec ja bym nie ryzykowala... a wczesniakow duzo sie rodzi... wiec to ze nie czas to nic nie znaczy.

10. reklama
  11. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

To było dawno i nie prawda.
    możesz za to zostać obciążona kosztami lądowania,a to nie tani interes :sorry2:;-)

12. alka303

alka303 Gość

Dziecko mogłoby mieć narodowość kraju w którym właśnie znajdował się samolot tylko i wyłącznie jeżeli samolot w momencie urodzenia dziecka znajdowałby się na terenie lotniska tego kraju, Takie przepisy reguluje prawo międzynarodowe

a co do darmowych biletów czytałam o tym na necie, że linie to praktykują

ja nigdy bym nie chciała rodzic w samolocie bez lekarza, znieczulenia - myslę sobie horror... ale jak komus sie trafi niech korzysta ;) hihi

Poleć forum