reklama

Latanie z dziećmi

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez BasiaSant, 26 Lipiec 2012.

1. BasiaSant

BasiaSant Początkująca w BB

Kochane mamy! Ja i moja mała rodzinka wybieramy się na wakacje do Polski- samolotem, dokładniej liniami Wizz Air. I tu pojawił się mały problem. Bowiem logując się na stronę wizz aira, na mój profil, oczywiście figurujemy we trójkę jako pasażerowie, ale na maila potwierdzenie przyszło tylko na mnie i na męża.Mojej rocznej córeczki nie uwzględniono. I teraz mam pytanie czy możliwe ,że wystąpił błąd i powinnam się z nimi skontaktować jak najszybciej w celu wyjaśnienia(dodam,że ta opcja jest przerażająca ze względu na koszty infolinii) czy poczekać do wyjazdu i 14 dni przez wylotem, gdy będę drukować karty pokładowe(odprawa online) wtedy nasza Elena będzie figurować na tych biletach (jako podróżująca na kolanach). Czy ktoś z was podróżował tymi liniami z niemowlakiem i może wypowiedzieć się na ten temat oraz na to jak wygląda odprawa online z maluchami do 2 roku życia.Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

2. zielona maupa

zielona maupa Na skrzydłach melancholii

Nie wiem czemu potwierdzenie masz tylko na dwie osoby. Przeczytaj jeszcze raz, dokladnie, bo czasem jest taki uklad tekstu, ze nie widac. Na infolinie nie usisz dzwonic osobiscie - ktos moze zrobic to za Ciebie z Polski - wystarczy podac numer rezerwacji i nazwisko - wiec koszt bedzie mniejszy. No i to jest najlepsze rozwiazanie. Ja z Konstancja latalam wielokrotnie (choc nigdy wizzairem) i za kazdym razem mala miala swoja karte pokladowa (pierwszy lot odbyla majac 9 miesiecy). Juz nie pamietam co bylo na niej napisane, pamietam natomiast ze nie bylo numeru siedzenia. Ja nie czekalabym, tylko dzwonila.

3. reklama
  4. BasiaSant

BasiaSant Początkująca w BB

Czytałam bardzo dokładnie, w obu językach , ale nie ma żadnej informacji o tym jak taki bilet i kwestia potwierdzenia wygląda. Owszem, tak jak wspominasz jest napisane ,że potem trzeba wydrukować na 14 dni przed odlotem karty pokładowe. I jak przypuszczam wtedy będzie tam też ta karta dla dziecka. Chodzi tylko o samo potwierdzenie , w którym widniejemy tylko my dwoje dorośli. No ale tak jak pisała, może to kwestia tego ,że ona siedzi u mnie na kolanach i jako taka nie jest uwzględniana jako pasażer. Bo jeśli chodzi o profil na wizzie to wszystko się zgadza, ilość pasażerów, opłata za niemowlę itd. więc może faktycznie dopiero przy wydruku będzie widoczna i nie ma co się martwić. Dziękuję tak czy inaczej za info:0Pozdrawiam

5. Kopka

Kopka Fanka BB :)

hej,ja tez kilka razy lecialam z dzieckiem,co prawda nie wizzair,ale gdy przyszlo mi potwierdzenie na maila to bylam uwzgledniona ja,moj P i corka,wiec nie wiem dlaczego u was jestecie tylko wy dwoje. Byc moze przy odprawie bedziecie mieli dane dziecka,ale ja bym zadzwonila i wyjasnila,zeby nie okazalo sie,ze nie macie biletu dla dziecka.

6. Bimbambom25

Bimbambom25 Aktywna w BB

No koniecznie zadzwoń i potwierdź: możliwe, że smyk jest mały "wiekowo" więc liczą "za darmo" ale raczej bym na to nie liczyła... bo maluszek też siedzieć musi, więc zadzwoń i się upewnij, bo szkoda poetm stresu na lotnisku. Na wyszukiwarce połączeń Fostertravel.pl widzę, ze dzieci i dorośli są liczeni osobno, ale tu raczej chodzi o cenę (małe taniej) niż o lot za friko, wiec na moją logikę, na potwierdzeniu rezerwacji MUSI być dziecko..
    Byles nie poleciała potem jak ta mama co to córkę na lotnisku zostawić musiała przez brak paszportu:-)

7. Kopka

z tego co ja sie orientuje oplata za dziecko do 2 lat jest stala i wynosi ok 20 funtow,w przeliczeniu na polskie ok 100 zl w tej cenie jest wliczony i tu zalezy od lin lotniczych jedna czy dwie rzeczy dla dziecka ( np wozek albo nosidelko lub to i to) bagaz nie przysluguje dla dziecka. tak czy siak dziecko musi byc uwzglednione na potwierdzeniu rezerwacji,wkoncu ma osobny dokument uprawniajacy do przelotu.

8. zielona maupa

zielona maupa Na skrzydłach melancholii

Nie jest to regula. Wszystko zalezy od linii lotniczych. Na przyklad Lufthansa swojego czasu miala stala oplate dla niemowlat w wysokosci okolo 50 euro. Z dzieckiem latam odkad ona skonczyla 9 miesiecy. Byly to loty miedzykontynentalne, ale takze i te na krotkich trasach wewnatrz Europy i jeszcze nigdy nie spotkalam sie z tym, aby dziecko nie mialo prawa do bagazu.

9. Kopka

dlatego napisalam zalezy od lin lotniczych. Lecielam trzema roznymi liniami lotniczymi:easy jet,wizzair i rainayr i w kazdej opalata za dziecko do dwoch lat byla 20 funtow,a w ramach bagazu jak napisalam jedna lub dwie rzeczy na dziecka np wozek itp

10. reklama
  11. little.bee

little.bee Zaciekawiona BB

Latania z dzieciakami nie ma się co bać :) One nie rozmyślają tak jak my co może wydarzyć się w przestworzach...;) Dla nich to często świetna zabawa!

Ostatnia edycja: 17 Październik 2012
  12. Kasia De

Kasia De Początkująca w BB

Skoro mowa o lataniu, to może poradzicie jak sprawić aby 2 latek przetrwał 5 h lotu bez demonstracji swego buntu dwulatka ?

Poleć forum