reklama

Latopic na zaczerwienione policzki?

Temat na forum 'Latopic - zapytaj ekspertkę' rozpoczęty przez Magda.Mała.Mi, 19 Marzec 2013.

1. Magda.Mała.Mi

Magda.Mała.Mi Początkująca w BB

Mój synek (teraz 9,5 miesiąca) ma zaczerwienione, lekko wysuszone policzki. Na skórze głowy ostatnio pojawiła się również zmiana. Wcześniej też było podobnie. W 5 miesiącu stwierdzono u niego alergię pokarmową na krowie mleko. Karmię go mlekiem modyfikowanym Enfamil oraz raz dziennie podaję cyca. Przy niewielkiej ilości wypitego mleka (do kawy oraz masło na kanapkach) nie zauważam u niego zmian, ale jeśli poczęstuję się kawałkiem żółtego sera - reakcja jest natychmiastowa. Czy podaję mu właściwe mleko modyfikowane? Czy mogę podawać mu probiotyk? Czy wcześniej powinnam się skonsultować z lekarzem? Czekam na odpowiedź.

2. Agata Chechelska

Agata Chechelska ekspertka Latopic

Witam,

Jeśli zmiany nadal się utrzymują, może warto zmienić mleko na np. Bebilon pepti lub Nutramigen.
    Ponadto polecam zastosować Latopic, wystarczy podawać jedną saszetkę dziennie rozpuszczoną w niewielkiej ilości płynu, lub dodać do pokarmu. Kuracja Latopic trwa 3 miesiące ! Po tym okresie, a nawet wcześniej powinna Pani zauważyć poprawę stanu skóry. Ponadto Latopic przyczynia się do rozwoju tolerancji na białka mleka krowiego.

Pozdrawiam,

Agata

3. reklama
  4. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Witam, a kto stwierdzil u synka alergie? I dlaczego od razu nie kazano pani zmienic mleko? Ja bym sprobowala jakies mleko Hipoalergiczne, mysle ze preparat mlekozastepczy to juz ostatecznosc.

Poleć forum