reklama

Latopic na zaczerwienione policzki?

Temat na forum 'Latopic - zapytaj ekspertkę' rozpoczęty przez Magda.Mała.Mi, 19 Marzec 2013.

1. Magda.Mała.Mi

Magda.Mała.Mi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój synek (teraz 9,5 miesiąca) ma zaczerwienione, lekko wysuszone policzki. Na skórze głowy ostatnio pojawiła się również zmiana. Wcześniej też było podobnie. W 5 miesiącu stwierdzono u niego alergię pokarmową na krowie mleko. Karmię go mlekiem modyfikowanym Enfamil oraz raz dziennie podaję cyca. Przy niewielkiej ilości wypitego mleka (do kawy oraz masło na kanapkach) nie zauważam u niego zmian, ale jeśli poczęstuję się kawałkiem żółtego sera - reakcja jest natychmiastowa. Czy podaję mu właściwe mleko modyfikowane? Czy mogę podawać mu probiotyk? Czy wcześniej powinnam się skonsultować z lekarzem? Czekam na odpowiedź.

2. Agata Chechelska

Agata Chechelska ekspertka Latopic

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,

Jeśli zmiany nadal się utrzymują, może warto zmienić mleko na np. Bebilon pepti lub Nutramigen.
    Ponadto polecam zastosować Latopic, wystarczy podawać jedną saszetkę dziennie rozpuszczoną w niewielkiej ilości płynu, lub dodać do pokarmu. Kuracja Latopic trwa 3 miesiące ! Po tym okresie, a nawet wcześniej powinna Pani zauważyć poprawę stanu skóry. Ponadto Latopic przyczynia się do rozwoju tolerancji na białka mleka krowiego.

Pozdrawiam,

Agata

3. reklama
  4. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, a kto stwierdzil u synka alergie? I dlaczego od razu nie kazano pani zmienic mleko? Ja bym sprobowala jakies mleko Hipoalergiczne, mysle ze preparat mlekozastepczy to juz ostatecznosc.

Poleć forum