reklama

Latopic- od kiedy?

Temat na forum 'Latopic - zapytaj ekspertkę' rozpoczęty przez bonusowa, 7 Czerwiec 2013.

1. bonusowa

bonusowa Moderator

Witam

Starsza córa miała AZS ze skazą białkową. Wtedy (prawie 3 lata temu) chyba jeszcze nie było tego preparatu, albo też nikt mnie o nim nie poinformował. Generalnie ponieważ karmiłam piersią byłam na ścisłej diecie bezmlecznej i w sumie dzięki temu i lekom przeciw alergii udało nam się wyjść z tej skazy ale dopiero koło 12 miesiąca życia.

Teraz spodziewam się dzidziusia i zastanawiam się, czy skoro Latopic zwiększa możliwość tolerancji białka krowiego u dziecka to czy mogłabym podawać go maluszkowi tak na wszelki wypadek?

Jakie kultury bakterii on zawiera? Przyjaciółka, która studiuje kosmetologię miała na dermatologii temat AZS i profilaktyki. I podobno dość dobre efekty uzyskuje się podając ciężarnej na miesiąc przed porodem oraz dziecku przez pierwsze 6 miesięcy życia probiotyku z bakteriami Lactobacillus Rhamnosus.

Pozdrawiam

2. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Witaj, ja podawalam swojej corce Latopic jak miala dopiero 10 mcy. pomogl nam bardzo, nasza kuracja trwala 3 miesiace.
    Syn prawdopodobnie ma azs, ale chyba nie spowodowane mlekiem bo od ponad miesiaca jest na mleku Aptamil pepti i zmiany nadal sa. ogolnie uwazam ze probiotyki sa dobre dla organizmu niemowlaka niezaleznie od tego czy ma alergie czy nie. my niedlugo wybieramy sie z synem do dermatloga i zobaczymy. tak czy inaczej bede podawac latopic synkowi rowniez.
    A tu link do ulotki Latopicu • Ulotka Latopic - leki i suplementy diety, dawkowanie, sk

3. reklama
  4. kasiekz

kasiekz Fanka BB :)

ja podawałam 2,5 miesięcznemu dziecku przez 4 miesiące:) POLECAM!

5. karenm

karenm Fanka BB :)

My podajemy latopic od 2 miesięcy, synek ma straszną alergię i mocno widoczne azs.Byliśmy u kilku alergologów, dermatologów,stosowaliśmy wiele różnych maści i ciągle walczymy z wysypkami. Robiliśmy małemu testy i jest uczulony prawie na wszystko. Niewiem jak skuteczy jest latopic czy bez niego byłoby gorzej . Myslę że tak bo było gorzej ale kurcze wysypa ciąglesię pojawia, sączące rany. Kiedy wasze maluszki wyrosły z tej choroby?

6. Agata Chechelska

Agata Chechelska ekspertka Latopic

Drogie Panie,

Kilka słów na temat Latopic :)
    Przede wszystkim są to jedyne polskie bakterie kwasu mlekowego, które zostały przebadane pod kątem alergii pokarmowej na polskich dzieciach. Latopic zawiera trzy szczepy bakterii: Lactobacillus paracasei i dwa szczepy Lactobacillus casei. Szczepy są bardzo dobrze przebadane; są dopasowane do mikroflory polskich dzieci, są bezpieczne, wpływają na kształtowanie i dojrzewanie bariery jelitowej, wpływają na rozwój mechanizmów antyalergicznych, uszczelniają barierę jelitową (która jest nieszczelna u osób z alergią). Ponadto mają zdolność do fermentacji laktozy i galaktozy, dlatego celowe jest przyjmowanie Latopic u osób, które nie tolerują laktozy. Zaleca się stosować Latopic przez 3 miesiące - raz dziennie - jedną saszetkę. Oczywiście kurację można przedłużać, powtarzać - nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań.
    Po 3 miesiącach kuracji zaobserwowano: zmniejszenie rozległości i nasilenia zmian skórnych, mniejszy świąd, szybszy rozwój tolerancji na mleko, zmniejszenie występowania spastycznych zapaleń oskrzeli, czy też zmniejszenie potrzeby stosowania leków przeciwhistaminowych.
    Ponadto jeśli w rodzinie mama, tata lub rodzeństwo są alergikami, czy też mają AZS - warto zawczasu zadbać o prawidłową kolonizację "dobrymi bakteriami"

Pozdrawiam,

Agata

Poleć forum