reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leczenie mlecznych zębów pod narkozą

U

usunięty

Gość
Witajcie, po raz kolejny pisze do Was z pytaniem czy leczyłyście zęby mleczne pod narkozą. Córka ma dwie jedynki strasznie "żrzarte" od próchnicy butelkowej ( jak narazie tylko jedynki pewnie z czasem przejdzie i na resztę ząbków). Byłam u dentysty nawet buzi nie chciała otworzyć, dentysta (prywatny) zaproponował zabieg dentystyczny pod narkozą. Mówił że 100% bezpieczny. Co Wy o tym sądzicie?
 
reklama
Myślę że skoro nie ma innego wyjścia no to trzeba. Przede wszystkim oprócz butelki to nie dawać dziecku tego świństwa jakim są lizaki ( widzę trzyma na zdjęciu ) mój ma 2,3 lata i w życiu lizaka nie trzymał w ręce a cukierków zjadł tyle co na palcach można policzyć. Ja nie jestem jakąś eko maniaczką bo nie bronię zjeść mu danonka od czasu do czasu lub dżem ale jak widzę ile słodyczy jedzą dzieci w jego wieku to mnie ciarki przechodzą
 
Mamaelaela dzieci mają próchnicę nie tylko od słodyczy. Ja mam trójkę dzieci tylko jedno się z nią zmaga od początku a jedzą wszyscy to samo. Próchnicę ma mój najstarszy syn 5,5 roku. Zaczęło się jak miał 1,5-2 lata a byłam mega histeryczka żywieniowa! Nie wiedział co to cukier, słodycze, lizaki itd butelki nie miał, smoczka też. A jednak próchnicę ma, liczą się też geny..

Aniuska mój syn zawsze współpracuje z dentysta i nigdy nie było problemu ale córka koleżanki miała taki zabieg pod narkoza. Mówiła że wszystko było w porządku i że ona bardziej przeżywała niż dziecko. Co chcę dentysta robić? Wyrywać? Wiem, że jedynek nie chcą leczyć. Ja przeszłam chyba przez stu różnych lekarzy i tylko ostatni zrywał już lapis z jego zębów (miał lapisowanie) i je odbudował. Ale wiem że to zależy od tego jak mocna próchnica jest..
 
@Sopek, spróbuje je odbudować jak się da ale żeby coś więcej powiedzieć musi je zobaczyć a widział tylko przez chwilę więc zbytnio nic nie mógł powiedzieć jeżeli obejrzy dokładnie i nic nie będzie dało się zrobić to do usunięcia pójdą. Się tylko jeszcze martwię czy córcia poradzi sobie bez tych dwóch ząbków. Tak wiem z czasem się przyzwyczai
 
Moja corka ma 18 miesięcy i po wizycie u pediatry dopatrzylismy sie dziurki w zabku(nie je slodyczy) jest na piersi. Na wizyte u lekarza ktorego zna jest krzyk wiec podejrzewam że u dentysty bedzie jeszcze gorzej a widac ze ja ten zabek pobolewa. I niewiem jak jej pomoc. Czy w takiej klinice dentystycznej pomoga jej pod narkoza?
 
Moja corka ma 18 miesięcy i po wizycie u pediatry dopatrzylismy sie dziurki w zabku(nie je slodyczy) jest na piersi. Na wizyte u lekarza ktorego zna jest krzyk wiec podejrzewam że u dentysty bedzie jeszcze gorzej a widac ze ja ten zabek pobolewa. I niewiem jak jej pomoc. Czy w takiej klinice dentystycznej pomoga jej pod narkoza?
Jak to wyglada?
 
Lepiej pod narkozą niż wcale. Ja na początek bym spróbowała pójść z dzieckiem 2 3 razy na wizyty adaptacyjne do stomatologa nawet prywatnie, poszukac jakiegoś fajnego dziecięcego specjalisty, takie wizyty nie są drogie, mój syn tak się przekonał do dentysty i pod dwóch wizytach miał leczone mleczaki bez narkozy
 
@Sopek oczywiście wiem że tak że nie jedynie od słodyczy. Tylko piszę że słodycze pogorszą jedynie sprawę, a prawda taka że rodzice najpierw ulegają i zgadzają się a później to przyczynia się do powstawania próchnicy i dziecko cierpi. Mój tak jak piszę mało dostaje cukru a jednak czasem mamy problemy z myciem zębów i też niedługo wybieramy się do dentysty. Mój brat cioteczny nabawił się takiej próchnicy, ewidentnie od słodyczy które jadał tonami, że ma również duży problem teraz na stałych zębach, bo nawet dentysta nie pomógł próchnica zjadała wszystkie zęby po kolei i przeszło na stałe. Wiadomo że lepiej pod narkozą niż wcale. Ja mojemu systematycznie oglądam i nie widzę żadnych zmian a mimo wiem że będzie koszmarek to do dentysty go też zabiorę. Zęby to ważna sprawa
 
reklama
Jeżeli dziecko będzie pod narkozą to dentysta sprawie zbada a następnie wyleczy zęby. @Mamaona powiedz mi ile trwa taka narkoza, dentysta mówił że dużo zależy od dziecka może potrwać na styk z zabiegiem dentystycznym a może do godziny. I jeszcze przed narkozą mam zrobić córce podstawowe badania u swojego pediatry aby mieć pewność że dziecko może zostać podane narkozie
 
reklama
Jeżeli dziecko będzie pod narkozą to dentysta sprawie zbada a następnie wyleczy zęby. @Mamaona powiedz mi ile trwa taka narkoza, dentysta mówił że dużo zależy od dziecka może potrwać na styk z zabiegiem dentystycznym a może do godziny. I jeszcze przed narkozą mam zrobić córce podstawowe badania u swojego pediatry aby mieć pewność że dziecko może zostać podane narkozie
Nie mam pojęcia, zależy ile zębów jest do wyleczenia i w jakim są stanie.
 
Do góry