reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leczenie mlecznych zębów pod narkozą

U

usunięty

Gość
Witajcie, po raz kolejny pisze do Was z pytaniem czy leczyłyście zęby mleczne pod narkozą. Córka ma dwie jedynki strasznie "żrzarte" od próchnicy butelkowej ( jak narazie tylko jedynki pewnie z czasem przejdzie i na resztę ząbków). Byłam u dentysty nawet buzi nie chciała otworzyć, dentysta (prywatny) zaproponował zabieg dentystyczny pod narkozą. Mówił że 100% bezpieczny. Co Wy o tym sądzicie?
 
reklama
reklama
Jakbyś chciała wiedzieć w książeczce zdrowia dziecka normalnie są tabelki dotyczące wizyt u dentysty i pierwsza powinna właśnie być jak dziecko ma pół roczku
Dzieki za info. W mojej ksiazeczce tego nie ma [emoji4]
Pewnie dlatego, ze wiele maluchow nawet wtedy zebow nie ma [emoji16] Ale spoko, co kto lubi.
 
Dzieki za info. W mojej ksiazeczce tego nie ma [emoji4]
Pewnie dlatego, ze wiele maluchow nawet wtedy zebow nie ma [emoji16] Ale spoko, co kto lubi.
Nie chodzi o to co kto lubi a o adaptacje po pierwsze i informacje dla mamy co i jak robić z ząbkami. Najlepiej właśnie od pierwszego zabka.

Nawet jeśli dziecko nie pokaże ząbków to oswoi się z dentysta, pozna go, pozna otoczenie. Starsze pooglada sprzęt itd ;)
 
Hm, ciekawa jestem. Normalnie jak człowiek ma narkoze to musi leżeć w szpitalu conajmniej dobę, musi mieć rtg płuc i wszystkie podstawowe badania. No i narkoze może dać tylko anestezjolog. Chyba, że to tylko tzw. głupi jaś, no ale żeby normalna narkoza to nie sądzę...
 
@Milmo, mamy XXI wiek, normalnie norkoza, nie dobę tylko 30 minut po zabiegu na obserwacji. I wcześniej pisałam już że córka musi mieć podstawowe badania wykonane. Proszę bardzo link, przeczytaj sobie jeżeli nie wierzysz
 
Wiesz, nie ufałabym stronie kliniki, która chce sprzedawać usługi. Porozmawiałabym wcześniej chociażby z pediatrą o tym. Artykuły są różne, chociażby taki, dlatego ja bym zapytała zaufanego lekarza. Pozatym myślę, że łatwiej popracować nad lękiem niż stosować tak drastyczne metody. To moja opinia, dziecko Twoje, więc zrobisz jak uważasz, ja raczej bym się nie zdecydowała.
 
Leczenie zębów dzieciom i nie tylko pod narkoza to żadna nowość. Jednak raczej ostatecznosc bo wiadomo to obciążenie. Ale są sytuacje ze leczenie zębów nie może czekać.
Ja bym skonsultowala na pewno z innym dentysta czy jest szansą próbować wizyt adaptacyjnych czy nie można czekać.
 
reklama
Do góry