reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leczenie - od czego zacząć i kogo szukać

Madzialena.

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Marzec 2021
Postów
126
Dzień dobry dziewczyny, mam pytanie dotyczące leczenia. Po ponad roku starań, chcielibyśmy z mężem udać się do jakiegoś lekarza - (najlepiej do kogoś prywatnie, ale niekoniecznie do kliniki niepłodności). Jak powinnam szukać? Czy to musi być zarówno ginekolog jak i androlog? Podstawowe badania już robiliśmy, niby wszystko ok ale po 15 miesiącach, człowiek zaczyna myśleć o jakimś leczeniu. Wiem, że dla niektórych z was to może głupie pytania, ale mam nadzieję, że nikt mi tutaj za to głowy nie urwie :D Jak wyglądały wasze początki leczenia? (a może macie do polecenia kogoś sprawdzonego w Warszawie?) Pozdrawiam.
 
reklama
Ja akurat chodziłam do swojej ginekolog, a ona się specjalizuje min w zaburzeniach/leczeniu niepłodności. Miałam zrobiony bardzo szeroki zakres badań z krwi (prawie 2k to kosztowało) + konsultacja endokrynologa. Mąż miał badane nasienie. Wyszła potrzeba leczenia endokrynologicznego, po ustawieniu mnie na lekach w 2 cyklu udało się nam już zajść w ciążę 🙂 a w poniedziałek mamy się stawić w szpitalu, na poznanie naszego synka 🙂💙 trzymam kciuki i za Was 🙂
 
Dzień dobry dziewczyny, mam pytanie dotyczące leczenia. Po ponad roku starań, chcielibyśmy z mężem udać się do jakiegoś lekarza - (najlepiej do kogoś prywatnie, ale niekoniecznie do kliniki niepłodności). Jak powinnam szukać? Czy to musi być zarówno ginekolog jak i androlog? Podstawowe badania już robiliśmy, niby wszystko ok ale po 15 miesiącach, człowiek zaczyna myśleć o jakimś leczeniu. Wiem, że dla niektórych z was to może głupie pytania, ale mam nadzieję, że nikt mi tutaj za to głowy nie urwie :D Jak wyglądały wasze początki leczenia? (a może macie do polecenia kogoś sprawdzonego w Warszawie?) Pozdrawiam.
Wskakuj na temat " kto po in vitro" dziewczyny ci poradza do kogo i jakiej kliniki startowac.Wg mnie nie ma sensu bujac sie od ginekologa do androloga,potrzebujesz lekarza ktory zleci wam badania podstawowe,zrobi wywiad i bedzie mial na was pomysl.Wiekszosc badan zrobicie w klinice,reszta w labo.
Wskakuj do nas na forum,ja co prawda nie Warszawa ale sa dziewczyny ,ktore tam walcza.Oprocz tego razniej ci bedzie ,in vitro to nie cudowna metoda,ale sa po niej cudowne dzieci.
 
Ja ze swojej strony polecam ginekologa który jest również naprotechnologiem, czasem powrót do korzeni i naturalne metody działają cuda - tak było w moim przypadku :)
 
W Opolu, gdzie ja zaczynałam diagnostykę funkcjonuje poradnia diagnostyki i leczenia niepłodności na NFZ. W ramach NFZ zrobiono nam badania kariotypu, w kierunku trombofilii, hormony, badanie nasienia z fragmentacja DNA, badania na zespół antyfosfolipidowy. Udało nam się dużo zaoszczędzić dzięki tej refundacji. Nie wymagano skierowania od ginekologa. Zadzwoniłam i w przeciągu dwóch tygodni mieliśmy wizytę.
 
W Opolu, gdzie ja zaczynałam diagnostykę funkcjonuje poradnia diagnostyki i leczenia niepłodności na NFZ. W ramach NFZ zrobiono nam badania kariotypu, w kierunku trombofilii, hormony, badanie nasienia z fragmentacja DNA, badania na zespół antyfosfolipidowy. Udało nam się dużo zaoszczędzić dzięki tej refundacji. Nie wymagano skierowania od ginekologa. Zadzwoniłam i w przeciągu dwóch tygodni mieliśmy wizytę.
U nas wyszedł nieprawidłowy kariotyp, z koleii koleżanka tak jak Ty nie zachodziła w ciążę i tam miała monitoringi owulacji i później stymulację z refundacja leków na NFZ. U niej w końcu pomogła inseminacja. Warto poszukać takiej poradni i możliwości diagnostyki na NFZ bo szukając przyczyny niepowodzeń wydasz i tak dużo kasy. Życzę Ci wytrwałości i powodzenia. Dla pocieszenia powiem, że obie z koleżanką jesteśmy w ciąży :)
 
W Opolu, gdzie ja zaczynałam diagnostykę funkcjonuje poradnia diagnostyki i leczenia niepłodności na NFZ. W ramach NFZ zrobiono nam badania kariotypu, w kierunku trombofilii, hormony, badanie nasienia z fragmentacja DNA, badania na zespół antyfosfolipidowy. Udało nam się dużo zaoszczędzić dzięki tej refundacji. Nie wymagano skierowania od ginekologa. Zadzwoniłam i w przeciągu dwóch tygodni mieliśmy wizytę.
Oooo, dziękuję ♥️ bardzo cenne informacje. Będę szukać w Warszawie, wiem, że prywatnie to wszystko kosztuje ogrom kasy.
 
W Opolu, gdzie ja zaczynałam diagnostykę funkcjonuje poradnia diagnostyki i leczenia niepłodności na NFZ. W ramach NFZ zrobiono nam badania kariotypu, w kierunku trombofilii, hormony, badanie nasienia z fragmentacja DNA, badania na zespół antyfosfolipidowy. Udało nam się dużo zaoszczędzić dzięki tej refundacji. Nie wymagano skierowania od ginekologa. Zadzwoniłam i w przeciągu dwóch tygodni mieliśmy wizytę.
Hej
a dasz jakiś namiar (moje tereny)
nie dla mnie dla córki
 
reklama
W Opolu, gdzie ja zaczynałam diagnostykę funkcjonuje poradnia diagnostyki i leczenia niepłodności na NFZ. W ramach NFZ zrobiono nam badania kariotypu, w kierunku trombofilii, hormony, badanie nasienia z fragmentacja DNA, badania na zespół antyfosfolipidowy. Udało nam się dużo zaoszczędzić dzięki tej refundacji. Nie wymagano skierowania od ginekologa. Zadzwoniłam i w przeciągu dwóch tygodni mieliśmy wizytę.
Są tam jakieś wymagania np. że trzeba się starać ileś miesięcy? Jak wygląda rejestracja?
 
Do góry