reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lejek wewnętrzny...

Tak, ja. I nie skończyło się to dobrze. Dlatego ja radzę, żebyś zrobiła biocenozę pochwy prywatnie jak najszybciej i jak najszybciej umówiła się do lekarza, który mógłby załozyć Ci pessar.

Edit. To nie ma znaczenia, co robiłaś. W zdrowej ciąży można robić wszystko.
Tylko mam wyrzuty sumienia, ponieważ w pierwszej ciąży skracała mi się szyjka na tym etapie, ale nie rozwierala. Jednak moja czujność uśpiło to, że nie bolał mnie brzuch a szyjka trzymała na tych 4 cm. Piszesz że u Ciebie źle się to skończyło tzn. ? Jeżeli mogę wiedzieć. Chcialabym wiedzieć co mnie może czekać, chociaż z drugiej strony każdy przypadek może być inny, ale mimo wszystko chce się wiedzieć...
 
reklama
W 20tc dowiedziałam się, że robi się lejek, lekarze nie zalecili żadnego leżenia, ja nie wiedziałam i nie dopytywałam, urodziłam 2 tygodnie później.

W 2 ciąży miałam założony szew okrężny w 14tc. Od 18tc znowu miałam lejek nad szwem. W 27tc pęcherz płodowy zaczął wchodzić w lejek i urodziłam w 28tc, bo dzidziul ustawił się głową w dół i nacisnął tak, że nie dało się zahamować akcji porodowej. Przy czyn w tej ciąży leżałam od 7tc, wstawałam tylko do łazienki, do zmiany pokoju i na wizyty lekarskie. Od 27tc leżałam w szpitalu.
 
W 20tc dowiedziałam się, że robi się lejek, lekarze nie zalecili żadnego leżenia, ja nie wiedziałam i nie dopytywałam, urodziłam 2 tygodnie później.

W 2 ciąży miałam założony szew okrężny w 14tc. Od 18tc znowu miałam lejek nad szwem. W 27tc pęcherz płodowy zaczął wchodzić w lejek i urodziłam w 28tc, bo dzidziul ustawił się głową w dół i nacisnął tak, że nie dało się zahamować akcji porodowej. Przy czyn w tej ciąży leżałam od 7tc, wstawałam tylko do łazienki, do zmiany pokoju i na wizyty lekarskie. Od 27tc leżałam w szpitalu.
Dziękuję Ci za odpowiedź
 
No i jeszcze pytanie, kiedy pojawia się lejek to zawsze to oznacza, że pęcherz płodowy wchodzi w ten lejek i rozwiera i skraca szyjkę? Czy lejek może być sam w sobie ? Moja dziewczynka ułożyła się już główka i napiera...
 
reklama
No i jeszcze pytanie, kiedy pojawia się lejek to zawsze to oznacza, że pęcherz płodowy wchodzi w ten lejek i rozwiera i skraca szyjkę? Czy lejek może być sam w sobie ? Moja dziewczynka ułożyła się już główka i napiera...
W ginekologii jedyne "zawsze" to to, że zawsze będzie poród ;)
 
Do góry