reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarka skreśliła moją ciążę a dwóch lekarzy nie jest pewnych...

ElaMaja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Maj 2019
Postów
192
Bardzo proszę o poradę,

Pojawiłam się u Ginekologa bardzo wcześnie 4 tydzień ciąży... był pęcherzyk i w następnym tygodniu rósł i w następnym rósł. Byłam wczesnie bo mam bardzo duży mobing w pracy i chciałam się zwolnić ale zrobiłam test no i wzięłam się na wstrzymanie. 03.05 moja ginekolog (która traktuje mnie bardzo przedmiotowo a nie mogę zmienić bo jestem w Niemczech i tu mogę dopiero po 3 m-cach zmienić) powiedziała ,że widziała bijące serduszko ok 6 tyg...W książeczce nic nie zapisała i potem sama niewiedziała ,który to tydzień...12.05 zauważyłam plamienia bardzo delikatne, brązowe. Pojechaliśmy do szpitala. Tam przemiła ginekolog zrobiła USG i stwierdziła ,że wszystko się dobrze rozwija ale nie widzi zarodka i z mojej książeczki jej się terminy nie zgadzają i zaleciła BETA Hcg. Na następny dzień poszłam do tej swojej ginekolog na co ona powiedziała, że jak plamiłam to jest po ciązy ,zrobiła USG i powiedziała ,że ciąża obumarła bo nie widzi serduszka. Dała skierowanie do szpitala i powiedziała ,że ona w sumie nie jest pewna ale tak lepiej a BETA hcg bezsensu.... Poszłam do jeszcze jednego ginekologa i powiedział ,że zrobimy BETA hcg i poczekamy bo trzeba być na 100% pewnym żeby się zdecydować na szpital. Powiedział ,że BETA hcg jest wysoka i wszystko jest jakby dobrze ale nie widzi zarodka(to samo co kobieta w szpitalu)....więc jak ona mogła zobaczyć bicie serca???(kobieta ze szpitala też była zdziwiona ). Ciąża ma 7 tyg. Beta rośnie ale zarodek się nie pojawił-będzie sprawdzany w przyszłym tygodniu.

Czy jest szansa ,że pojawi się zarodek ? czy ona miała rację? jestem lekko zdezorienotwan

Bardzo proszę o porady :)
 
reklama
Nie trzeba być na czczo. Jedyny wyjątek kiedy robi się najpierw cukier na czczo a potem się porównuje-np jak w poprzednich badaniach wyszły problemy z cukrem.

Wystarczy dwie godziny przed nie jeść- bo ten test to sprawdzenie jak po godzinie metabolizuje się cukier.

W każdym laboratorium tutaj tak jest.

Co kraj to obyczaj to fakt. Stronią od podawania znieczuleń, nie zalecają brania specjalnych witamin dla ciężarnych. Z takim podejściem spotkałam się u dwóch ginekologów. No i tutaj jest dużo domów narodzin i porodów domowych-opłaconych przez kasę chorych. Inaczej.
 
reklama
Moim zdaniem jest to lepsze podejście. Test obciążenia glukoza mocno obciąża organizm, który i tak wykonuje olbrzymią pracę utrzymując ciążę.
A w ogóle w trakcie ciąży badają glukoze na czczo?
 
Hej Dziewczyny!

Wczoraj zaczęliśmy 30 tydzień a dziś było badanie: dziewczynka wazy 1600 g , leży główka do dołu, KTG-prawidłowe , moje żelazo się podniosło z 9 do 11 po miesięcznej suplementacji żelazem, od początku ciazy przytyłam z 53 do 61 . Badanie ginekologiczne tez było i wszystko w porządku. Bardzo się cieszę i oby tak dalej! Proszę dalej trzymajcie kciuki 🙏😘
 
Hej Dziewczyny!

Wczoraj zaczęliśmy 30 tydzień a dziś było badanie: dziewczynka wazy 1600 g , leży główka do dołu, KTG-prawidłowe , moje żelazo się podniosło z 9 do 11 po miesięcznej suplementacji żelazem, od początku ciazy przytyłam z 53 do 61 . Badanie ginekologiczne tez było i wszystko w porządku. Bardzo się cieszę i oby tak dalej! Proszę dalej trzymajcie kciuki 🙏😘
Teraz to już trzymać, ale za szybkie i bezbolesne rozwiązanie 😉 A imię już wybraliście??
 
Hej Dziewczyny!

Wczoraj zaczęliśmy 30 tydzień a dziś było badanie: dziewczynka wazy 1600 g , leży główka do dołu, KTG-prawidłowe , moje żelazo się podniosło z 9 do 11 po miesięcznej suplementacji żelazem, od początku ciazy przytyłam z 53 do 61 . Badanie ginekologiczne tez było i wszystko w porządku. Bardzo się cieszę i oby tak dalej! Proszę dalej trzymajcie kciuki [emoji120][emoji8]
Trzymamy [emoji110][emoji109][emoji2935][emoji2936][emoji2935][emoji109][emoji110]

Możesz pić herbatę z pokrzywy albo sok. Jak będziesz kp też. Pomaga w anemii. Cała ciążę piłam. Nawet nie wiem kiedy się zrobiło tak późno, że już 30tc. Cieszę się, że tak daleko zabrneliscie.
 
reklama
Do góry