reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarka skreśliła moją ciążę a dwóch lekarzy nie jest pewnych...

ElaMaja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Maj 2019
Postów
192
Bardzo proszę o poradę,

Pojawiłam się u Ginekologa bardzo wcześnie 4 tydzień ciąży... był pęcherzyk i w następnym tygodniu rósł i w następnym rósł. Byłam wczesnie bo mam bardzo duży mobing w pracy i chciałam się zwolnić ale zrobiłam test no i wzięłam się na wstrzymanie. 03.05 moja ginekolog (która traktuje mnie bardzo przedmiotowo a nie mogę zmienić bo jestem w Niemczech i tu mogę dopiero po 3 m-cach zmienić) powiedziała ,że widziała bijące serduszko ok 6 tyg...W książeczce nic nie zapisała i potem sama niewiedziała ,który to tydzień...12.05 zauważyłam plamienia bardzo delikatne, brązowe. Pojechaliśmy do szpitala. Tam przemiła ginekolog zrobiła USG i stwierdziła ,że wszystko się dobrze rozwija ale nie widzi zarodka i z mojej książeczki jej się terminy nie zgadzają i zaleciła BETA Hcg. Na następny dzień poszłam do tej swojej ginekolog na co ona powiedziała, że jak plamiłam to jest po ciązy ,zrobiła USG i powiedziała ,że ciąża obumarła bo nie widzi serduszka. Dała skierowanie do szpitala i powiedziała ,że ona w sumie nie jest pewna ale tak lepiej a BETA hcg bezsensu.... Poszłam do jeszcze jednego ginekologa i powiedział ,że zrobimy BETA hcg i poczekamy bo trzeba być na 100% pewnym żeby się zdecydować na szpital. Powiedział ,że BETA hcg jest wysoka i wszystko jest jakby dobrze ale nie widzi zarodka(to samo co kobieta w szpitalu)....więc jak ona mogła zobaczyć bicie serca???(kobieta ze szpitala też była zdziwiona ). Ciąża ma 7 tyg. Beta rośnie ale zarodek się nie pojawił-będzie sprawdzany w przyszłym tygodniu.

Czy jest szansa ,że pojawi się zarodek ? czy ona miała rację? jestem lekko zdezorienotwan

Bardzo proszę o porady :)
 
reklama
W domu ? O proszę, Sofia piękne imię
Tak w domu. Ale muszę być w 38 tyg ciazy i wtedy jest kwalifikacja pełna : ułożenie dziecka, ktg, badania krwi, bez cukrzycy bez nadciśnienia, ciąża musi być w przebiegu fizjologiczna( bez odchyleń) , szyjka normalna, i łożysko fizjologicznie ułożone. Dużo dziewczyn rodzi w domu narodzin lub w domu. W porodach domowych przoduje Holandia jak narazie. W razie problemów jest transfer do szpitala. Mam nadzieje ,że uda mi się zakwalifikować i poród będzie w domu 🙏 😌
 
reklama
Tak w domu. Ale muszę być w 38 tyg ciazy i wtedy jest kwalifikacja pełna : ułożenie dziecka, ktg, badania krwi, bez cukrzycy bez nadciśnienia, ciąża musi być w przebiegu fizjologiczna( bez odchyleń) , szyjka normalna, i łożysko fizjologicznie ułożone. Dużo dziewczyn rodzi w domu narodzin lub w domu. W porodach domowych przoduje Holandia jak narazie. W razie problemów jest transfer do szpitala. Mam nadzieje ,że uda mi się zakwalifikować i poród będzie w domu [emoji120] [emoji18]

Mam przyjaciółkę w Holandii i urodziła w domu ale tylko dlatego ze poród bardzo szybko postępował i nie zdarzyła by do szpitala , położne dojechały w nocy i wszystko przygotowały . Mały urodził się bez problemu i nie jechali do szpitala .
 
Cześć Dziewczyny! 😀

w poniedziałek zaczęłam 33 tydzień i wczoraj miałam wizyte. Badanie KTG prawidłowe (jeju ta praca serduszka❤ po tym majowym poronieniu to przez ta ciąże cały czas siedzi w głowie ale na szczęście to serduszko jest silne i pracuje cały czas), badanie krwi tez, mała waży 2050g! A ja schudłam kilogram..niewiem dlaczego, ale najważniejsze ze z dzieckiem wszystko bardzo dobrze!

Ogolnie jestem tylko waga zawiedziona bo przytyłam id początku niecałe 7 kg😣 i mam nadzieje ze do końca jednak przybierzemy razem!

Pozdrawiam i bardzo proszę o trzymanie kciuków👍👍😌
 
Cześć Dziewczyny! [emoji3]

w poniedziałek zaczęłam 33 tydzień i wczoraj miałam wizyte. Badanie KTG prawidłowe (jeju ta praca serduszka[emoji173] po tym majowym poronieniu to przez ta ciąże cały czas siedzi w głowie ale na szczęście to serduszko jest silne i pracuje cały czas), badanie krwi tez, mała waży 2050g! A ja schudłam kilogram..niewiem dlaczego, ale najważniejsze ze z dzieckiem wszystko bardzo dobrze!

Ogolnie jestem tylko waga zawiedziona bo przytyłam id początku niecałe 7 kg[emoji21] i mam nadzieje ze do końca jednak przybierzemy razem!

Pozdrawiam i bardzo proszę o trzymanie kciuków[emoji106][emoji106][emoji5][emoji18]

Twoja ciąża tak szybko leci masakra [emoji7]
 
Cześć Dziewczyny! 😀

w poniedziałek zaczęłam 33 tydzień i wczoraj miałam wizyte. Badanie KTG prawidłowe (jeju ta praca serduszka❤ po tym majowym poronieniu to przez ta ciąże cały czas siedzi w głowie ale na szczęście to serduszko jest silne i pracuje cały czas), badanie krwi tez, mała waży 2050g! A ja schudłam kilogram..niewiem dlaczego, ale najważniejsze ze z dzieckiem wszystko bardzo dobrze!

Ogolnie jestem tylko waga zawiedziona bo przytyłam id początku niecałe 7 kg😣 i mam nadzieje ze do końca jednak przybierzemy razem!

Pozdrawiam i bardzo proszę o trzymanie kciuków👍👍😌
Tez mi się wydaje, że to jakiś express ha ha super że wszystko ok, to już końcówka, naciesz się wolnym czasiem ,wyśpij, wybycz, jeździj codzienne na kawki itd
 
Cześć Dziewczyny 😃

Dziś zaczął się 36 tydzień ciąży . Dziewuszka waży 2800 g , wszystko w porządku, krew, tarczyca i żelazo i mocz. Jedyne co to kregoslup mnie boli aaaaa muszę pauzy robićlub się położyć🤭

Trzymajcie proszę dalej kciuki👍👍

Pozdrawiam😘
 
Cześć Dziewczyny [emoji2]

Dziś zaczął się 36 tydzień ciąży . Dziewuszka waży 2800 g , wszystko w porządku, krew, tarczyca i żelazo i mocz. Jedyne co to kregoslup mnie boli aaaaa muszę pauzy robićlub się położyć[emoji2960]

Trzymajcie proszę dalej kciuki[emoji106][emoji106]

Pozdrawiam[emoji8]
Tak miło czyta się, że za 2 tygodnie zobaczysz się z maluszkiem [emoji4]
Aaaaaaaaaa...... Kiedy to zleciało?!?!?!
Waga się nie przejmuj, nadrobicie jeszcze. Może po prostu jesteś drobnej kości, filigranowa osóbka, to i maleńka za duża w brzuchu nie wyszła. Jeszcze cię zaskoczy, zobaczysz. Już niedługo twoje wymarzone szczęście będzie z tobą [emoji3531][emoji177]
Mam małą prośbę, czy mogłabyś po porodzie podzielić się swoim szczęściem i pokazać nam maleńka?
Dla mnie dzieci są cudami i miło popatrzyć jak odrobina nieba odwiedza ziemię. Aż się wzruszyłam na myśl, że niedługo będziesz równie szczęśliwa tuląc dzidzię w ramionach [emoji257][emoji2530][emoji254][emoji259][emoji272][emoji258][emoji272][emoji259][emoji254][emoji2530][emoji257]
 
reklama
Tak miło czyta się, że za 2 tygodnie zobaczysz się z maluszkiem [emoji4]
Aaaaaaaaaa...... Kiedy to zleciało?!?!?!
Waga się nie przejmuj, nadrobicie jeszcze. Może po prostu jesteś drobnej kości, filigranowa osóbka, to i maleńka za duża w brzuchu nie wyszła. Jeszcze cię zaskoczy, zobaczysz. Już niedługo twoje wymarzone szczęście będzie z tobą [emoji3531][emoji177]
Mam małą prośbę, czy mogłabyś po porodzie podzielić się swoim szczęściem i pokazać nam maleńka?
Dla mnie dzieci są cudami i miło popatrzyć jak odrobina nieba odwiedza ziemię. Aż się wzruszyłam na myśl, że niedługo będziesz równie szczęśliwa tuląc dzidzię w ramionach [emoji257][emoji2530][emoji254][emoji259][emoji272][emoji258][emoji272][emoji259][emoji254][emoji2530][emoji257]
Dziękuje Tobie za ten cudowną odpowiedz 😍🌻🌷🌈☀❤
Oczywiscie że się odezwę💞
I tak ja jestem chuda całe życie a do tej pory przytyłam 8 kg i cały czas się dopytuje czy to nie za mało i ponoć nie bo z dzieckiem wszystko super 💝

Pozdrwiam😍
 
Do góry