reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarz podał płec w 10 tygodniu ciazy.

reklama
chodzi mi to to czy wg Was lekarz faktycznie tak szybko mogl cos juz zobaczyc? 😅 wg mnie to troche wrozenie z fusow, a on sie uparl ze chlopczyk i koniec. Ja tez widzialam „cos” w tym miejscu ale czy kilkucentymetrowe dzieciatko moze juz miec cos w tym miejscu🙈?
Ja się dowiedziałam w 17 tyg będąc w szpitalu, że dziewczynka. Ale i to lakarz kazał się nie chwalić bo jak to powiedział 50/50. Mój lekarz prowadzący jak się go pytałam na wizycie to mówił że wrozenie z fusow na tym etapie. Płeć potwierdził w 22 tyg pokryła się z tą z 17 tygodnia.
 
chodzi mi to to czy wg Was lekarz faktycznie tak szybko mogl cos juz zobaczyc? 😅 wg mnie to troche wrozenie z fusow, a on sie uparl ze chlopczyk i koniec. Ja tez widzialam „cos” w tym miejscu ale czy kilkucentymetrowe dzieciatko moze juz miec cos w tym miejscu🙈?
Nie mogl bo na tym etapie narzady plciowe i chlopca i dziewczynki sa nie do rozpoznania
 
Wewnętrzne narządy płciowe, czyi jajniki u dziewczynek, a jądra u chłopców, wykształcają się już w 10. tygodniu ciąży. Narządy zewnętrzne zazwyczaj widoczne są na USG w 16. tygodniu.
 
kurcze kilka z Was napisalo ze w 10/11 tygodniu plec sie potwierdzila, a wiekszosc z Was ze to niemozliwe. Mam troche metlik w glowie, wiadomo ze to bez znaczenia, ale pewnie wiecie ze inaczej sie juz mysli o ciazy znajac plec, bardziej personalnie. Chociaz maz twierdzil od chwili zaplodnienia, ze bedzie syn i juz😜
 
kurcze kilka z Was napisalo ze w 10/11 tygodniu plec sie potwierdzila, a wiekszosc z Was ze to niemozliwe. Mam troche metlik w glowie, wiadomo ze to bez znaczenia, ale pewnie wiecie ze inaczej sie juz mysli o ciazy znajac plec, bardziej personalnie. Chociaz maz twierdzil od chwili zaplodnienia, ze bedzie syn i juz😜
My wiedzieliśmy między 10 a 12 (dokładnie nie pamiętam, ale zdecydowanie przed 12). Mój lekarz słynie z szybkiego i celnego określania płci. Wątpię aby był tak dobrym hazardzista.. początkowo określił płeć, dopiero później na następnej wizycie (nie pamiętam w którym tygodniu) wydrukował zdjęcie siusiaka. Lekarz, który dobrze czyta usg i ma dobry sprzęt moze na tym etapie powiedzieć płeć. Chociaż z drugiej strony ta informacja nie jest akurat najważniejsza 😉
 
Tak jak ktoś wyżej napisał - narządy płciowe są do rozpoznania po 16tc ale też mogą sprawiać psikusa. I dopiero płeć jest odkrywana przy porodzie. Testy genetyczne dają 99% pewności.

Ale są dwie metody pierwsza to tzw. metoda Ramziego która twierdzi, że jest się wstanie poznać płeć idealnie w 6tc bo inaczej się umiejscawiają w dziewczynki, a inaczej chłopcy - ale to jest raczej takie wróżenie z fusów jak chińskie kalendarze (choć w mojej rodzinie on się sprawdza) czy inne głupoty z objawów. I druga że w 11/12tc można poznać płeć po tzw. wyrostku płciowym - ten który idzie do góry sugeruje chłopca, a ten który jest równy z kręgosłupem to dziewczynka. Ale czasem jest tak, że on po prostu potrzebuje czasu by iść do góry, albo wygląda jakby był góry, a wcale nie jest. Płeć tak w 12tc między innymi określa na USG influencerka Nicole Sochacki-Wójcicka (i twierdzi, że ma taką wprawę że się nie myli)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak jak ktoś wyżej napisał - narządy płciowe są do rozpoznania po 16tc ale też mogą sprawiać psikusa. I dopiero płeć jest odkrywana przy porodzie. Testy genetyczne dają 99% pewności.

Ale są dwie metody pierwsza to tzw. metoda Ramziego która twierdzi, że jest się wstanie poznać płeć idealnie w 6tc bo inaczej się umiejscawiają w dziewczynki, a inaczej chłopcy - ale to jest raczej takie wróżenie z fusów jak chińskie kalendarze (choć w mojej rodzinie on się sprawdza) czy inne głupoty z objawów. I druga że w 11/12tc można poznać płeć po tzw. wyrostku płciowym - ten który idzie do góry sugeruje chłopca, a ten który jest równy z kręgosłupem to dziewczynka. Ale czasem jest tak, że on po prostu potrzebuje czasu by iść do góry, albo wygląda jakby był góry, a wcale nie jest. Płeć tak w 12tc między innymi określa na USG influencerka Nicole Sochacki-Wójcicka (i twierdzi, że ma taką wprawę że się nie myli)
Skoro nawet influencerka potrafi określić i się nie myli, znaczy ze lekarz też da radę 😙
 
Do góry