reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lekarz prywatnie czy państwowo?

miśka22

mamusia Tomusia
Dołączył(a)
15 Luty 2008
Postów
62
oboje z mężem osądziliśmy żebym poszła prywatnie bo lepsza opieka i wogóle ale mam wątpliwości czy aby napewno dobrze zrobiłam, bo nie jest taki idealny jak myslałam np. jak miałam robioną cytologię gdzie indziej to lekarka powiedziała że mam nadżerke i czy mi wogóle to lekarz powiedział a ja na to wielkie oczy bo on nic nie widział mówił zę wszystko w porządku i wogóle jestem w 29 tyg i istnieje możliwosc konfliktu bo mam rh- a mąż rh+ to jakpytałam sie w 20 tyg to mówił ze to później i do tej pory nie miałam robionego badania na przeciwciała. Chciałabym wiedziec co kobietki myslicie na ten temat a może państwowo byłoby lepiej a może lekarz nie jest za dobry...:szok:
 
reklama
Mysle,ze skoro nie ufasz swojemu lekarzowi i nie czujesz sie pod jego opieka bezpieczna to powinnas go zmienic.Plusy chodzenia do lekarza prywatnego sa takie,ze przyjmuje cie na swoj oddział i tam sie toba opiekuje.Jak nie on to jego koledzy.A plusy panstwowego to takie,ze masz wizyty i wszystkie badania za darmo a pieniazki mozesz sobie odłozyc na porod albo wyprawke.
Ja na poczatku chodziłam dp mojego lekarza panstwowo a jak zaszłam w ciaze poszłam do niego prywatnie(strata dnia w pracy = stracie opłaty za wizyte).Przyjmował mine i tu i tu z taka samo troska.I takiego lekarza ci zycze.Popytaj moze dziewczyn na forum regionalnym albo poszukaj rankingu lekarzy w swoim miescie i sprobuj znalezc sobie takiego lekarza ktory dobrze cie poprowadzi i ktoremu zaufasz.:tak:Powodzenia:-)
 
Zgadzam sie z Toba Magda80. Ja tez wybralam prywatnego, choc zal mi tyle pieniedzy placic skoro i tak zabieraja mi ze skladek zdrowotnych i powinnam miec dobra opieke panstwowa. Niestety szybko sie ta sytuacja w kraju nie zmieni. Pozdrawiam
 
Miśka, ja proponuję zmienić lekarza, tu już nie chodzi o prywatnego czy państwowego tylko lekarza jako osobę.
Ja myślę podobnie :tak::tak:. Najważniejsze żebyś w obecności lekarza prowadzącego czuła się komfortowo i miała zaufanie do tego , co mówi i zaleca. Mój ginekolog przyjmuje prywatnie ale ma umowę z NFZ więc nie płacę, ale zdarzało mi się też trafić do niego do szpitala do przychodni. i wszędzie babeczki jednakowo peany na jego cześć wznosiły:-):-D. Bo to po prostu dobry specjalista i fajny facet;-)
 
U mnie jest taka sytuacja, że jeśli chodzisz państwowo, to poród jest jednym wielkim zapytaniem. Opieka katastrofalna, oczekujesz porodu i nie wiesz ile jeszcze.
Prywatnie? Masz minimalne rozwarcie, lekarz każe iść do szpitala na swój dyżur, daje coś na przyspieszenie porodu i w ciągu kilku godzin dziecko już jest przy tobie.
Prędko to sie nie zmieni, taki kraj :no:
A lekarza prowadzącego zawsze można zmienić, bez różnicy czy chodzisz prywatnie czy państwowo. Najważniejszy komfort psychiczny i świadomość, że jesteś pod najlepszą opieką :tak:
 
Cześć dziewczyny
Ja początkowo chodziłam państwowo ale się przenoszę: lekarz nie chciał mi dać skierowania na usg międzu 12-14 tygodniem (czyli ocena fładu karkowego i kości nosowej) ani nie kontrolował mojego podwyższonego cukru dno
To nie fair bo płacę ubezpieczenie a mimo to chodzę prywatnie:-(
 
Ja chodze panstwowo do lekarza, za kazdym razem do gabinetu wchodzi ze mna moja starsza siostra, bo pani Agnieszka jest stara kolezanka mojej siorki i mam super opieke moge sie o wszystko zapytac a jak o czyms zapomne to siorka sie dopytuje:-):-):-)
 
uwazam że tak powinno byc a jednak czasem jest tak że tylko prywatnie ma się dobrą opiekę ale to nawet tez nie zawsze. Po prostu musi być dobry lekarz...
 
To prawda czasem nawet prywatnie nie ma należyrtj opieki a lekrza potrafi dodatkowo naciągać na kasę
 
reklama
Ja też uważam, że jeśli lekarz jest w porządku jako człowiek, to wszędzie powinien nas traktować jednakowo! ale to sie bardzo rzadko zdarza! ja na szczęście trafiłam na bardzo ludzkiego lekarza chodzę do niego państwowo na badania itp a na usg jeżdżę do niego prywatnie do kliniki bo w przychodni nie maja! ale jest bardzo w porządku bo bierze zawsze mniej kaski, nawet jeśli pojadę na całość badań prywatnie:-) i co najważniejsze, nie widzę różnicy w traktowaniu mnie gdy idę do przychodni czy do gabinetu prywatnego! także szukajcie odpowiednich lekarzy;-)
 
Do góry