reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarz, szczepienia itp.

edziorka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Lipiec 2013
Postów
4 127
Miasto
London
Mam pytanie dotyczące właśnie szczepień w UK.
Orientujecie się drogie Mamy co ile są tutaj szczepienia? Chodzi mi głównie o pierwsze dawki. Dostałam od środowiskowej jakiś wykaz i z niego wynika, że niby co 4 tygodnie, ale może któraś z Was miała wcześniej lub później?
Pytam z ciekawości, bo planujemy zjechać na urlop do Polski i nie wiem na jaki okres mam się jeszcze nastawić. Dodam, że jestem spragniona pobytu w PL. Tak psychicznie, żeby się później nie rozczarować :)
 
reklama
co miesiąc. pierwszy drugi i trzeci potem na rok i miedzy 3-5 rokiem. pamiętaj ze szczepienia nie sa obowiązkowe w uk. kazdy rodzic robi co chcę. czyli nie będzie zadnych konsekwencji jeśli zaszczepisz w innym terminie. po prostu idz do gp i umów sie na inne terminy.
 
Chciałabym poruszyć temat szczepień z rodzicami w UK.
Zaszczepilam synka na BCG, potem na pierwsza ture w 8 tyg w UK i druga ture w 12tyg (w PL akurat, bo bylismy na urlopie) ale nie zaszczepilam na 3 tyre w 16 tyg, gdyz w domu panowala OSPA, w GP odlozyli szczepienie na 5tyg pozniej. W miedzyczasie natrafilam na wiele artykułów o tragicznych skutkach ubocznych szczepien, czytalam, czytalam i czytalam i ... teraz boje sie zaszczepic synka na cokolwiek.

Z jednej strony wydaje mi sie, ze powinnam zaszczepic chociaz na te 16tyg szczepienia, mimo iz juz jestesmy 3 i pol mies po terminie, ale boje sie.

Wiem, ze nie zaszcepie na MMR - zbyt duze ryzyko wg mnie, a ja sama dwie z trzech tych chorob przeszlam i zyje - jak sie dba o chorego, to te choroby sa tak samo grozne jak i zwykla ospa wietrzna.
Ale bije sie z myslami co do tych szczepien - ostatnia tura 5w1 + pneumokoki...
Dodatkowo synek ostatnio zabkuje, ma goraczki, z pewnoscia oslabiony organizm, silny katar - przeziebienie, wiec nie wkalifkuje sie obecnie, ale i tak ciagle odwlekam terminy szczepienia ze strachu.

Co wy o tym wszyskim myslicie? Znacie jakies dziecko, ktore po szczepieniu mialo jakies wieksze problemy? Ja znam: corka znajomych po pierwszym szczepieniu dostala reakcji alergicznej, nastepnie zapadla na rozne alergie i AZS (w dokumentahc ma wpisane, ze to poszczepienne). A jej kuzynostwo prawdopodobnie od szczepienia maja autyzm (obdywaj bracia w roznym wieku)...
 
Ostatnia edycja:
Znam dziecko ktore po szczepieniach zmarło. Chłopczyk urodzil sie tego samego dnia co moja mala córka. Znam z powiklaniami po szczepieniach. Tu masz wolność wyboru nie musisz szczepic zwlaszcza na cos takiego jak gruźlica czy pneumoki. Bede na kompie to ci podesle pare linkow
 
Verita, czy w takim razie szczepiłaś swoje dzieci i czy masz zamiar zaszczepić dzidzie, której się spodziewasz?
 
Syna do 9 roku życia. Teraz juz nie ale wysyłają z gp. Córkę chcialam nie szczepic ale moj panikowal więc dostała wszystko co się dostaje do 4 miesiąca. Teraz mamy następne miedzy innymi mmr i nie będzie szczepiona. A ta co się urodzi wcale. Tylko to trzeba się doinformowac poczytac i zastanowic czego sie naprawder chce. Nawet chcialam jej gruźlicę zrobic ale mnie tknelo.
 
reklama
Na obecna chwile odroczylam sczepienie mojego dziecka.
Dostal gruzlice po ur. 5w1 + pneumo raz i 5w1 + men c raz oraz dwa razy rota doustnie.
3 dawka 5w1 oraz pneumo powinien dostac na 4 mies w UK, ale obecnie nadal nie podjelam decyzji czy chce. Czytam w wolnej chwili, staram sie wyrobic wlasne zdanie i opinie ale ciezko - to w koncu moje dziecko.
 
Do góry