reklama

Lekarz, szczepienia itp.

Temat na forum 'Mamy z UK' rozpoczęty przez edziorka, 27 Lipiec 2013.

1. edziorka

edziorka Fanka BB :)

Mam pytanie dotyczące właśnie szczepień w UK.
    Orientujecie się drogie Mamy co ile są tutaj szczepienia? Chodzi mi głównie o pierwsze dawki. Dostałam od środowiskowej jakiś wykaz i z niego wynika, że niby co 4 tygodnie, ale może któraś z Was miała wcześniej lub później?
    Pytam z ciekawości, bo planujemy zjechać na urlop do Polski i nie wiem na jaki okres mam się jeszcze nastawić. Dodam, że jestem spragniona pobytu w PL. Tak psychicznie, żeby się później nie rozczarować :)

2. Verita

Verita Fanka BB :)

co miesiąc. pierwszy drugi i trzeci potem na rok i miedzy 3-5 rokiem. pamiętaj ze szczepienia nie sa obowiązkowe w uk. kazdy rodzic robi co chcę. czyli nie będzie zadnych konsekwencji jeśli zaszczepisz w innym terminie. po prostu idz do gp i umów sie na inne terminy.

3. reklama
  4. edziorka

edziorka Fanka BB :)

O widzisz. Nawet nie wiedziałam, że są nieobowiązkowe. Dziękuję :)

5. Rosomaki

Rosomaki Fanka BB :)

Chciałabym poruszyć temat szczepień z rodzicami w UK.
    Zaszczepilam synka na BCG, potem na pierwsza ture w 8 tyg w UK i druga ture w 12tyg (w PL akurat, bo bylismy na urlopie) ale nie zaszczepilam na 3 tyre w 16 tyg, gdyz w domu panowala OSPA, w GP odlozyli szczepienie na 5tyg pozniej. W miedzyczasie natrafilam na wiele artykułów o tragicznych skutkach ubocznych szczepien, czytalam, czytalam i czytalam i ... teraz boje sie zaszczepic synka na cokolwiek.

Z jednej strony wydaje mi sie, ze powinnam zaszczepic chociaz na te 16tyg szczepienia, mimo iz juz jestesmy 3 i pol mies po terminie, ale boje sie.

Wiem, ze nie zaszcepie na MMR - zbyt duze ryzyko wg mnie, a ja sama dwie z trzech tych chorob przeszlam i zyje - jak sie dba o chorego, to te choroby sa tak samo grozne jak i zwykla ospa wietrzna.
    Ale bije sie z myslami co do tych szczepien - ostatnia tura 5w1 + pneumokoki...
    Dodatkowo synek ostatnio zabkuje, ma goraczki, z pewnoscia oslabiony organizm, silny katar - przeziebienie, wiec nie wkalifkuje sie obecnie, ale i tak ciagle odwlekam terminy szczepienia ze strachu.

Co wy o tym wszyskim myslicie? Znacie jakies dziecko, ktore po szczepieniu mialo jakies wieksze problemy? Ja znam: corka znajomych po pierwszym szczepieniu dostala reakcji alergicznej, nastepnie zapadla na rozne alergie i AZS (w dokumentahc ma wpisane, ze to poszczepienne). A jej kuzynostwo prawdopodobnie od szczepienia maja autyzm (obdywaj bracia w roznym wieku)...

Ostatnia edycja: 20 Grudzień 2013
  6. Verita

Znam dziecko ktore po szczepieniach zmarło. Chłopczyk urodzil sie tego samego dnia co moja mala córka. Znam z powiklaniami po szczepieniach. Tu masz wolność wyboru nie musisz szczepic zwlaszcza na cos takiego jak gruźlica czy pneumoki. Bede na kompie to ci podesle pare linkow

7. Rosomaki

Verita, czy w takim razie szczepiłaś swoje dzieci i czy masz zamiar zaszczepić dzidzie, której się spodziewasz?

8. Verita

Syna do 9 roku życia. Teraz juz nie ale wysyłają z gp. Córkę chcialam nie szczepic ale moj panikowal więc dostała wszystko co się dostaje do 4 miesiąca. Teraz mamy następne miedzy innymi mmr i nie będzie szczepiona. A ta co się urodzi wcale. Tylko to trzeba się doinformowac poczytac i zastanowic czego sie naprawder chce. Nawet chcialam jej gruźlicę zrobic ale mnie tknelo.

9. Verita

10. reklama
  11. Verita

12. Rosomaki

Na obecna chwile odroczylam sczepienie mojego dziecka.
    Dostal gruzlice po ur. 5w1 + pneumo raz i 5w1 + men c raz oraz dwa razy rota doustnie.
    3 dawka 5w1 oraz pneumo powinien dostac na 4 mies w UK, ale obecnie nadal nie podjelam decyzji czy chce. Czytam w wolnej chwili, staram sie wyrobic wlasne zdanie i opinie ale ciezko - to w koncu moje dziecko.

Poleć forum