reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarze odmawiają zbadania dziecka.

U

usunięty

Gość
Witajcie wszystkie mamuśki.
Nie wiem co mam począć :( byłam u lekarza w mojej miejscowości z córką ponieważ ma straszny nocny kaszel, córka jak weszła do gabinetu zaczęła wyć na całą przychodnie, krzyczeć nie chce itp. Lekarz powiedział że córka nie da się zbadać i mamy pojechać do innej miejscowości. Pojechaliśmy 10 km dalej ta sama sytuacja tylko córka tym razu dostała bezdechu gdy Pani doktok do niej podeszła. Żaden lekarz nic nie zapisał ponieważ bez badania nie wiedzą czy antybiotyk czy tylko jakiś lek na kaszel :-/ i powiedziała że mamy kupić flegtac kaszel i jakieś maście rozgrzewające. Ja się boję że ona może mieć już zapalenie płuc. Nie śpimy w nocy bo córka się męczy, kaszle mówi że boli gardło leków nie chce wg tknąć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny mają trochę racji z tym żeby spróbował iść sam tata. Ja co prawda mam starszą córkę ale podobne sytuacje przerabialam z dentysta. Jak wchodzilam z nią do gabinetu to od razu płacz i lament. Co prawda bezdechow nie miała. (w domu często przy płaczu często lapczywie wdychala powietrze jakby nie mogła oddychać. Do tej pory nie wiem czy zawsze to było udawanie czy czasem faktycznie miała jakiś atak) W każdym razie że mną nawet nie było szans żeby otworzyła buzię. Raz poszła z tatą i wróciła uśmiechnięta. Od tamtej pory chodzi tylko z tatą. Nie tylko do dentysty ale wszędzie gdzie się stresuje na pobieranie krwi itp. Trzeba pamiętać że dzieci wychwytuja nasze emocje lepiej niż najlepszy radar. Być może to że Ty się stresujesz tym...
Zapomniałam dodać że córka panicznie boi się lekarzy od czasu gdy była na badaniu u naszego "starego" pediatry który wszystko robił na siłę. Od tamtego czasu gdy tylko słyszy cokolwiek o lekarzach od razu się boi, zmieniliśmy jej pediatę ale uraz został.
 
Spróbuj jej spokojnie wytłumaczyć, że to ważne, że nie bedzie już kasłać. Może poczytaj jej bajeczke z ukrytym przekazem, ze nie ma się co bac lekarzy, może niech lekarz najpierw osucha Ciebie? Jak zobaczy, że mamie nic nie jest to odważniej podda się badaniu. Tak mi się wydaje ") powodzenia!
 
@KlaudynaD.
Córka wie że to ważne ale strach jest większy. Ma 8 zestawów lekarza, nawet lalkę co ma kaszel, katar i mówi zbadaj mnie itp. Córka uwielbia zabawy w lekarza, lubi się wcielić w tą postać przy zabawie. Ale jak tylko zobaczy że wchodzimy do gabinetu nic nie da powiedzieć nic zrobić. Ostatnio byłam w aptece po leki na kaszel to zaczęła płakać (białe fartuchy) :( i mówić że nie chce że się boi. Nie może tak być że lekarze odmawiają zbadania mi jej bo się nie da. Ja rozumiem bezdech poważna sprawa :( ale się boję że jak nie podam jej jakiegoś konkretnego leku to będzie jeszcze gorzej a bez badania nic mi nie zapiszą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
@aspekt , miałam już taką wizytę w wtorek, nie mówiliśmy córce kto przyjdzie. Powiedzieliśmy że przyjdzie Pani pobawić się w lekarza z nią i to samo :( bez mojej obecności to ciężko ponieważ jak córka się boi czegoś to żąda żeby ją tuliła mocno i wtedy nikt i nic nie istnieje dla niej tylko mama. Mieliśmy już sytuację gdzie byłam poza domem córka w płaczu i telefon jak córka krzyczy "mama boję się chodź" .
 
Córka musi zostać zbadana i dostać konkretny lek bądź antybiotyk. Ja już stosuje stos leków i nic nie pomaga :
Deflegmin baby
Natursept med lizaki na kaszel
Flegtac kaszel
Aromactiv 2+
Lipomal
I paracetamol hasco czopki ponieważ zdążą się noce z gorączką
 
reklama
Może trzeba podać jej jakieś uspokajające leki przed wizytą. Myślę, że wizyta u psychologa dziecięcego też jest dobrym pomysłem, żeby trochę zniwelować ten lęk.
 
reklama
Do góry