reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki, a ciaza

Alyss

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Październik 2016
Postów
24
Hej wszystkim, mam maly dylemat.
Biore diclofenak i kodeine ze wzgledu na ciezka chorobe. Ostatnio dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy i tu jest problem. Na ulotce napisane jest, ze nie zaleca sie ciezarnym. Czy te leki moga wywolac poronienie?

Dodam, ze nie mam ochoty tlumaczyc sie na co choruje, czemu akurat te leki i czytac, ze w ciazy "tylko" paracetamol. Chodzi mi tylko o informacje o poronieniu.
 
reklama
Wydaje mi się, że oba leki bywają przepisywane kobietom w ciąży i raczej nie powinny stanowić zagrożenia ALE jak 99% ich wpływ na płód nie jest badany. Raczej domniemania są takie, że powinny byc bezpieczne.
Doclofenak chyba niewskazany w III trymestrze...
 
A to dziękuję. O diclofenaku slyszalam, ze stosuje sie do wywołania porodów i jest substancja czynna w Arthroteku, wiec wolalam zapytac :)
 
Skoro nie wiesz, nie ospowiadaj. Moze sa tu jakies kobiety, które same je biora badz lekarze. . . Sprawa jest poważna, nie na "chybanie"
 
Skoro nie wiesz, nie ospowiadaj. Moze sa tu jakies kobiety, które same je biora badz lekarze. . . Sprawa jest poważna, nie na "chybanie"
Jeżeli sprawa jest poważna to powinnaś z tym iść do lekarza a nie pytać na forum. Napisalam Ci co wiem bo wiem że należy do kategorii c
 
Jeśli chodzi o kodeinę - może być stosowana w ciąży. Ale niestety nie długotrwale - bo wówczas zaliczana jest do kategorii D.
Mimo wszystko spróbuj umówić się na wizytę u lekarza i tam uzyskać konkretne informacje. Co dla jednych nie szkodzi, dla innych nawet w małych dawkach może być zagrożeniem.
 
reklama
Dziękuję witch. Wiem, ze sprawa jest poważna, biore kodeine juz dosc długi czas bo nic innego nie działa. Do lekarza teraz nie mam jak pójść , dlatego tutaj pytam.
 
Do góry