reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki a karmienie piersią

G

guest-1681834848

Gość
Cześć 😁 mój maluch ma pół roku i jest taka oto sprawa on jest przeziębiony bral Ibuprom bo rosła mu gorączka i wczoraj skończyliśmy kurację jednak ma kaszel i katar taki że ciężko mu zjeść macie jakieś dobre sposoby na katar ? Ciężko mu wg odciągnąc bo zaraz płacze. Drugie co ja od soboty też się źle czuje myślałam że to przeziebienie i przejdzie , brałam Apap bo bardzo boli mnie głowa codziennie tak że cięzko mi wstać, już nie miałam siły się męczyć i poszłam dziś do lekarza, okazało się że mam zapalenie zatok i górnych dróg oddechowych.. Do rzeczy lekarz zapisał mi antybiotyk Amotaks 1g i spray do nosa tafen nasal, ufam mojemu lekarzowi tylko mówił mi że trzeba obserwować czy dziecka nie uczuli i się bardzo boje go wziąć... A ten spray jest ze sterydem i też się boje ... Proszę mi pomóc bo bardzo się boje ze zaszkodzę dziecku i jak macie jakieś sposoby na katar u dziecka to też możecie podać, ma katar wodnisty taki że budzi się przez niego i nie może spać... Odciąganie , sól fizjologiczna, nasivin, inhalacje nie pomagają
 
reklama
Na katar u dziecka bardzo polecam inhalacje z soli fizjologicznej. Jeśli chodzi o leki dla ciebie ja bym skonsultowała to z ginekologiem lub lekarzem dziecięcym. Myślę że oni najlepiej orientują się co można brać podczas karmienia piersią
 
Polecam jeszcze po inhalacji, ułożyć dziecko na poduszce na kolanach , aby głowa była nieco niżej i o klepać po inhalacji 10/15 min po. To pomoże odlepic to wszystko co zalega w nosku.
 
Na katar gałganek Aliny. Dla Ciebie - zerknij sobie na leksykony leków dostępnych dla karmiących i sprawdź, jak klasyfikowane są leki. Sama brałam antybiotyk jako mama kp.
 
Do góry