reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

leki,Choroby- lecczenie podczas karmienia

reklama
No to ja miałam jakiegoś pecha....miałam dużo pokarmu a musiałąm nagle zatrzymać laktację. Brałam tego świństwa z polecenia lekarza duzo chyba początkowo4-6 tab/dobę po 3 dniach polowę mniej. Ale 3 dni to ja nie wytrzymałam , bo pierwszej nocy zemdlałam robiąc mleko dla małej, zawroty głowy , prawie migrenowe bóle głowy i mdłości to drobiazg przy tych omdleniach. Rzuciałam to pieroństwo i piłam mnóstwo szałwii...i bandaż. A po pół roku dowiedziałąm się, że jest jakiś nowszy lek bez tylu skutków ubocznych:eek:
 
witam, mam ogromny problem alergiczny, chodzi o alergie na pylki ktora wlasnie od kilku dni nie daje mi zyc! wiecie moze czy sa jakies leki ktore mozna brac podczas karmienia piersia?? chodzi glownie o krople do nosa i oczu, bo z tego z sie orientuje to tabletki odpadaja...na ultokach pisze ze nalezy sie zapytac lekarza a ja wizyte mam dopiero za tydzien :-(
 
Sama też mam alergię, ale nie bardzo silną, więc się obywam bez leków. Powinnać skonsultować z lekarzem alergologiem i może pediatrą. Nie wszystkie leki są bezwzględnie zabronione, niektore można brać jeżeli korzyśc dla matki przewyższa ewentualne zagrożenie dla dziecka. Ale z tego co wiem to również maluszkom z alergiami podaje się np Zyrtec, więc może się okazać, że jednak można brać. Na pewno można przyjmować jakieś spraye do nosa, które działają tylko miejscowo, ale nie wiem czy one w ogole coś pomagają...
 
Ja mam silna alergię na roztocza, pyłki traw i drzew i nie jestem w stanie obyc sie bez leków. Zażywam loratadynę za pozwoleniem lekarza a karmię piersią.
 
witam, mam ogromny problem alergiczny, chodzi o alergie na pylki ktora wlasnie od kilku dni nie daje mi zyc! wiecie moze czy sa jakies leki ktore mozna brac podczas karmienia piersia?? chodzi glownie o krople do nosa i oczu, bo z tego z sie orientuje to tabletki odpadaja...na ultokach pisze ze nalezy sie zapytac lekarza a ja wizyte mam dopiero za tydzien :-(
Z takich 100% bezpiecznych to takie wapno dla alergików z dodatkiem kwercetyny. Na pewno troszkę łagodzi, może na razie spróbuj tego.
 
Podnoszę wątek do góry. Byłam zmuszona odstawić Małą od piersi a raczej ona jej nie chciała i nie tolerowała mego mleka, tak więc dostałam bromergon po niecałych 2 tyg od porodu. Mam strasznie dużo mleka i nie wiem do końca kiedy je odciągać żeby nie powodować większej produkcji. Boję się, że jak odciągnę za dużo to znowu będzie go mnóstwo w bardzo krótkim czasie. Jak dojść do tego ile odciągnąć żeby było okej a nie przedobrzyć?? Jak to robiłyście?? Doradźcie mi coś proszę bo jestem trochę zdesperowana już. Oprócz tego piję szałwię. Podobno hamuje laktację. W czw wieczorem wzięłam pół tabletki, w pt rano pół, a od wczoraj wieczorem po jednej. W jakim czasie ustąpiła Wam laktacja po przyjmowaniu bromergonu??
 
reklama
Dziewczyny czy można brać duphaston karmiąc piersią dziecko? W ulotce jest nieokreślone. Lekarz mi go przypisał a na to pytanie nie potrafił odpowiedzieć (już nie jest moim lekarzem). Poradźcie.
 
Do góry