reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

leki,Choroby- lecczenie podczas karmienia

Mam pytanie,ale najpierw przedstawie w skrocie moja sytuacje.
Mam prawie dziewiciomiesieczna coreczke,ostatnio zlapala gdzies angine,zostal jej przypisany antybiotyk,dostala biegunki,drugi antybiotyk,dostala wysypki,tzreci antybiotyk wraz z dieta eliminujaca calkowicie mleko,tzn.sam kleik ryzowy i ewentualnie jabko badz banan.
Milena zarazila chyba mnie i musialam wziasc polopiryne,dzis ide do lekarza i pewnie mi przypisze tez jakis antybiotyk,przy ktorym karmic piersia nie moge.
A poniewaz nie chcialbym wogole konczyc z karmieneim piersia(chcialabym tak do roku karmic),moje pytanie brzmi,ile musze sciagac i wylewac mleczko po skonczeniu brania antybiotykow by byla pewnosc ze nie ma ich juz w mym mleku i bezpiecznie moge nadal karmic??
 
reklama
Przy niektórych antybiotykach można karmić.Musisz powiedzieć lekarzowi,że karmisz,to dobierze odpowiedni.Zdrówka życzę.Pa.
 
dziewczynki mam pytanie; zamowilam laktator elektryczny czy da sie pobudzic laktacje? niestety przystawianie dziecka nic mi nie daje bo za malo mu leci i sie wkurza albo wisi na cycu 40 minut i do tego zje butle; wiec z sil opadam a szkoda mi nie karmic piersia; kurde namieszalam; mam mleko ale malooooo; myslicie ze za pomoca laktatora pobudze moje cyce ;> bo tez mialam przerwe i to juz dwa razy; na poczatku maly nie mial odruchu ssania a teraz ja bylam chora :(
 
powinno pomoc. Ale pamietaj zeby robic co trzy godziny i najlepiej systemem 775533, czyli : 7 minut jedna piers-7 minut druga piers, 5minut jedna piers-5minut druga piers, 3-minuty pierwsza piers -3minuty druga piers. U mnie to pobudzilo laktacje. I nie przejmuj sie jak nic leci wazne aby to robic i to pomoze na pobudzenie. A! Wazne by duzo pic conajmniej dwa litry wody.

Pozdrawiam
 
Dzieki za odpowiedzi,obaszlo sie bez antybiotyku,juz powoli przechodzi dzis kontunuacja karmiania.pozdrawiam
 
Dzisiaj bylam u gina i powiedziala mi, ze najnowsze badania naukowe dowodza, ze zbyt dlugie karmienie piersia (miala na mysli karmienie od pol roku wzwyz) powoduje straty w organizmie matki, chodzi glownie o osteoporoze czyli mloda 20-30 letnia kobieta z organizmem jak w okresie menopauzy! Karmie 9 miesiac i juz nie pierwszy raz spotykam sie ze zdziwieniem kobiet, ze tak dlugo karmie. Sama nie wiem:confused:Acha, gina proponuje mi tym bardziej odstawic synka, ze schudlam wiecej niz wazylam przed ciaza i praktycznie teraz mam lekka niedowage, a synek przeciez nie musi pic z piersi bo karmie go innymi pokarmami, ktore dostarczaja wielu cennych skladnikow, poza tym jest zdrowy i silny.
 
Tez jestem ciekawa zdania innych dziewczyn na ten temat oraz tego co mowia ich lekarze na ten temat???Moj gin rowniez uwaza,ze pol roku to jest max jesli chodzi o karmienie piersia,gdyz dziecko juz zaczyna jesc inne rzeczy a ma to wplyw na ostoperoze wlasnie.1 corke karmilam 1,5 roku.A co z dziecmi,ktore nie chca nic jesc poza mlekiem???



Pozdrawia Katka
 
reklama
Witam! Mam jedno pytanie czy mogę karmić piersią jak jestem przeziębiona? Czy nie zaraże mojej małej 3,5 miesięcznej córeczki. Proszę odpiszcie. Pozdrawiam wszystkich.
 
Do góry