reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki i suplementy dla mam i dzieci

reklama
zdrówka doe:)

a moja gin poleciła mi rutinoscorbin na pękające naczynka pod kolanami i na łydeczkach:)
 
Ostatnia edycja:
Mój lekarz kazał mi samej coś wybrać, tylko pamiętać że w I trymesterze coś specjalnie dla tego okresu. Stwierdził, że nic nie narzuca bo każdy sam wie na co go stać :-) Jak zapytałam czy jest coś co poleca to powiedział, że wszystko Prenatal. Biorę już dwa miesiące i wyniki mam dokładnie takie same jak w grudniu, kiedy jeszcze nie brałam i teraz nie wiem czy coś dają i dzięki nim nie jest gorzej czy tylko biorę dla spokoju sumienia :-)
 
Dziewczyny potwornie od rana boli mnie żołądek. Nic takiego nie zjadłam co by mogło mi zaszkodzić a czuję się jakbym w środku miała kamień. Nie doczytałam żeby to był jakiś objaw ciążowy. Nie wiecie co ewentualnie brać na ból żołądka żeby było w miarę bezpiecznie? Dodatkowo jak szłam do pracy to zrobiło mi się jakoś tak słabo więc mam nadzieje, że nie złapałam jakieś wirusówki.
 
Agga jeżeli czujesz tylko ciężar na żołądku, do tego masz np. zgagę, wzdęcie albo nudności może Ci pomóc rennie. Trzeba to ssać godzinę po posiłku. Poza tym nospa rozkurczowo, herbata miętowa lub rumiankowa (rumiankowa w niewielkich ilościach). Jeżeli masz zgagę lepiej wybrać rumianek, bo mięta sprawi, że będzie gorzej. Dobrze poprosić farmaceutę o lek na problemy z żołądkiem bezpieczny w ciąży lub zadzwonić do lekarza i poprosić by coś polecił.
Aha i sugerowałabym się położyć na trochę.
 
No właśnie nie jest to zgaga tylko takie odczucie jakby się miało kamień na żołądku, tak bliżej klatki piersiowej między żebrami. Skoczę chyba po Nospe - bo to gin mówił, że można brać - zobacze jak to się będzie rozwijało. Dzięki SophieAnne. A było tak idealnie, dziś zaczął się 17 tydzien i skończyła się sielanka :-)
 
Mi na takie uczucie ciężkości Rennie pomaga i te herbatki. A mi teraz w 17 tygodniu zaczyna przechodzić dopiero :-)
 
Cos jeszcze wyczytałam, że takie ból żołądka może być związany z rozrastającą się macicą, która wszystkie narządy może podnosić do góry i jest ucisk. Może na razie nie będę się niczym faszerować - jak to może być macica - tylko w czwartek na wizycie podpytam ginekologa co to. Gdyby któraś z Was miała coś podobnego to dajcie znać.
 
reklama
Agga1979 ja od około tygodnia mam to samo, tzn. ból żołądka taki jakby chciał eksplodować (zwłaszcza do godziny po posiłku i przed snem) do tego masakryczny ból dolnych żeber, lekarz stwierdził, że to normalne - macica rośnie i zabiera coraz więcej miejsca w jamie brzusznej. Zalecił albo apap (na żebra) albo no-spę (na żołądek) albo zacisnąć zęby i oddychać równomiernie w wygodnej pozycji, aż ból zelżeje. W pierwszym trymestrze dokuczały mi bóle miednicy i części lędźwiowej kręgosłupa teraz żołądek i żebra, pewnie w trzecim trymestrze zacznę narzekać na nogi i głowę :no: a mówi się, że ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety..:cool: Ale kocham to Maleństwo do szaleństwa i dużo więcej dla niej zniosę..
 
Do góry