reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

leki które musimy podać naszym małym szkrabom

Kaśka76 Łukaszkowi podawałam Gastrolit i wodę mineralną. A dodatkowo przy wymiotach Acidolac.
 
reklama
Dziewczyny najlepszym lekarstwem na biegunke jest :uwaga~~COCA-COLA~~!!!!!!!!!!!i to nie jest mój wymysł.Lekarze w centrum zdrowia dziecka właśnie to stosuja gdy leki zawodzą,nawet u 3mc dzieci.Jeden warunek; coca-cola musi być oryginalna i odgazowana.To na prawde działa.
 
Dziewczyny, ja wiem, ze to pewnie kretynskie pytanie,:baffled: ale czy moze mi ktos wyjasnic co to jest Trzydniowka. Nikt tutaj o tym nie slyszal, a Ella obecnie na antybiotyku, bo niby wysoka goraczka (38-40 stopni) od zapalenia gardla. Mi sie nie chce wierzyc, ze ona potrzebowala antybiotyku ale lekarz oczywiscie zawsze wie lepiej...:wściekła/y:
 
Emcia- znalazłam o trzydniówce kilka słów:
Trzydniówka - zwana rumieniem nagłym jest chorobą wirusową, na którą chorują najczęściej dzieci od 6 do 36 miesiąca życia. Przebycie trzydniówki uodparnia malucha na całe życie.
Okres wykluwania choroby:
trwa przeważnie od pięciu do piętnastu dni
Okres zakaźności:
trwa od około siedmiu dni przed wystąpieniem objawów chorobowych aż do momentu zniknięcia wysypki
Objawy:
nagła temperatura oscylująca między 39 a 40 stopni celcjusza, utrzymująca się od jednego do pięciu dni, najczęściej jednak trzy dni.
łagodny nieżyt gardła i ucha środkowego.
bezpośrednio po spadku gorączki na ciele malucha pojawia się czerwona wysypka, która znika zwykle po 1-2 dniach. Na ogół obejmuje twarz i górną część tułowia i przypomina wysypkę różyczkową.
Powikłania:
Trzydniówka jest chorobą niegroźną i nie powoduje powikłań. Jednak ze względu na występującą wysoką gorączkę mogą wystąpić u dziecka drgawki. Należy wtedy niezwłocznie wezwać lekarza. Niebezpieczeństwem choroby jest również długotrwałóść wysokiej gorączki (ok 40stC), która często prowadzi do częstych pomyłek diagnostycznych.
Leki: Nie stosuje się żadnych leków specyficznych. Podaje sie na ogół leki przeciwgorączkowe i objawowo działające.
 
Karolkaz! Bardzo ci dziekuje! Wydaje mi sie, ze to wlasnie Ella miala bo objawy pasuja!!! Niepotrzebnie truli dzieciaka antybiotykiem!!!:wściekła/y::wściekła/y:
 
Dziewczyny czy któraś z was podawała swojemu szkrabowi Sumamed?
Mateoś jest chory i dostał to lekarstwo.
Poza tym ma przyjmować Zyrtec i Atarax gdyz od długirgo czasu ma wysypke na udach, która za nic w świecie zejśc nie chce:sick:
Zyrtec znam ale o tym drugim nic nie słyszałam:no:
 
sumamed - tak juz kilkakrtotnie - fajny antybiotyk bo raz dziennie i krótko 3-5 dni

tego na a tez nie znam...
 
reklama
Do góry