reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki przy wysokiej gorączce

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Drogie mamy potrzebuje pilnie porady. Przy wysokiej gorączce która co chwilę wraca i ciężko ją zbić wiem że można podawać paracetamol i ibuprofen naprzemiennie. Natomiast jezeli można każde z nich dać po 3xdobe to jeżeli co 4h podam lek to nie przegnę? Nie chce zaszkodzić ale mamy ciężką sytuację 😭 z pierwszym dzieckiem miałam takie sytuacje ale to było parę lat tamu i trochę swiruje.. Dzięki
 
reklama
Wtedy ibuprofen co 6h a paracetamol co 4h (w ciągu doby będziesz chyba raz musiała podać oba równocześnie) zrób sobie rozpiskę godzinowa i nastaw budzik na noc. Powodzenia i zdrówka dla maluszka.
 
Drogie mamy potrzebuje pilnie porady. Przy wysokiej gorączce która co chwilę wraca i ciężko ją zbić wiem że można podawać paracetamol i ibuprofen naprzemiennie. Natomiast jezeli można każde z nich dać po 3xdobe to jeżeli co 4h podam lek to nie przegnę? Nie chce zaszkodzić ale mamy ciężką sytuację [emoji24] z pierwszym dzieckiem miałam takie sytuacje ale to było parę lat tamu i trochę swiruje.. Dzięki
Podajesz je naprzemiennie co 4h. Powiedzmy teraz ibuprofen, o 1h paracetamol, o 5h ibuprofen, o 9h paracetamol, o 13h ibuprofen , 17h paracetamol. W ten sposob oba leki wypadaja 3 razy na dobe, nie przedawkujesz.
 
Drogie mamy potrzebuje pilnie porady. Przy wysokiej gorączce która co chwilę wraca i ciężko ją zbić wiem że można podawać paracetamol i ibuprofen naprzemiennie. Natomiast jezeli można każde z nich dać po 3xdobe to jeżeli co 4h podam lek to nie przegnę? Nie chce zaszkodzić ale mamy ciężką sytuację 😭 z pierwszym dzieckiem miałam takie sytuacje ale to było parę lat tamu i trochę swiruje.. Dzięki
Możesz podawać na zmianę co 4 godziny, tak jak piszesz, wtedy nie przekroczysz dobowej dawki żadnego leku. Ewentualnie, gdyby np. wystąpiła taka sytuacja, że np. po podaniu ibuprofenu gorączka nie spadła jakoś mocno i dalej była bardzo wysoka, to nie musisz czekać 4 godzin, żeby podać paracetamol. Możesz go podać trochę wcześniej. Najważniejsze, żeby pilnować dobowych dawek leków i ich nie przekraczać.
 
Możesz podawać na zmianę co 4 godziny, tak jak piszesz, wtedy nie przekroczysz dobowej dawki żadnego leku. Ewentualnie, gdyby np. wystąpiła taka sytuacja, że np. po podaniu ibuprofenu gorączka nie spadła jakoś mocno i dalej była bardzo wysoka, to nie musisz czekać 4 godzin, żeby podać paracetamol. Możesz go podać trochę wcześniej. Najważniejsze, żeby pilnować dobowych dawek leków i ich nie przekraczać.
Podajesz je naprzemiennie co 4h. Powiedzmy teraz ibuprofen, o 1h paracetamol, o 5h ibuprofen, o 9h paracetamol, o 13h ibuprofen , 17h paracetamol. W ten sposob oba leki wypadaja 3 razy na dobe, nie przedawkujesz.
Wszystko chyba już zostało napisane[emoji4] często walczymy z wysokimi gorączkami, jeśli leki nie pomagają, to możesz jeszcze dziecko schłodzić, ale nie wychłodzić, robić okłady na pachwiny itd
 
Do góry