reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki w ciąży

Dołączył(a)
18 Grudzień 2020
Postów
1
Potrzebuje rady,opinii. Otóż miałam okropny ból zęba 8 wraz z bólem szczęki który męczył mnie od 20 tygodnia ciąży do 25 tyg. Czekając na wizytę prywatną u dentysty aż tyle czasu ze względu na naszą pandemia i wydłużenie terminów nie mogłam wytrzymac i zażywalam paracetamol w czopkach i apap przez ten czas ok kilku dni potem przerwa i ponownie. W krytycznych momentach zażywalam ibuprofen tj ibuprom sprint ponieważ przynosil ulgę w dawce 600 na dobe. Teraz jest ok ale psychicznie wysiadam nie wiem czy zaszkodziła tym dziecku, dodatkowo trafiłam na artykuł że leki przeciwbolowe zmniejszają ilość komórek jajowych u płodu.....
😥
😢
czy tak jest rzeczywiście, czy mogłam zaszkodzić dziecku jeśli moja córka nie będzie mogła mieć 100% szans na potomstwo w dorosłym zyciu ?
 
reklama
Paracetamol uznaje się za bezpieczny w ciąży, sama przyjmowałam i wszystko w porządku :) natomiast nie wiem jak z ibupromem. Karmię piersią i ibuprom przyjmowałam, bo niby też uznaje się za bezpieczny, ale nie wiem czy w ciąży również. Spokojnie, lekarz ci wszystko wyjaśni na wizycie, będzie dobrze
 
Potrzebuje rady,opinii. Otóż miałam okropny ból zęba 8 wraz z bólem szczęki który męczył mnie od 20 tygodnia ciąży do 25 tyg. Czekając na wizytę prywatną u dentysty aż tyle czasu ze względu na naszą pandemia i wydłużenie terminów nie mogłam wytrzymac i zażywalam paracetamol w czopkach i apap przez ten czas ok kilku dni potem przerwa i ponownie. W krytycznych momentach zażywalam ibuprofen tj ibuprom sprint ponieważ przynosil ulgę w dawce 600 na dobe. Teraz jest ok ale psychicznie wysiadam nie wiem czy zaszkodziła tym dziecku, dodatkowo trafiłam na artykuł że leki przeciwbolowe zmniejszają ilość komórek jajowych u płodu.....
[emoji26]
[emoji22]
czy tak jest rzeczywiście, czy mogłam zaszkodzić dziecku jeśli moja córka nie będzie mogła mieć 100% szans na potomstwo w dorosłym zyciu ?

Paracetamol jest bezpieczny, mozna przyjmowac do 4mg na dobe. Ibuprofenu w ciszy brac nie wolno.
 
Nie zaleca się ibuprofenu w ciąży, w 1 trymestrze może prowadzić do poronienia, w trzecim dziecku może poważnie zaszkodzić uszkadzając arterie, płuca itd. Z dwojga złego, Ty jesteś w drugim, niestety nikt tutaj nie wywróży czy Twojemu dzieciątku coś się podziało, mam nadzieję że będzie wszystko dobrze, skonsultuje się z lekarzem pewnie jego słowa bardziej Cię uspokoją niż forum. Musisz jednak pamiętać że leki wciazy czy podczas kp trzeba zawsze sprawdzać czy są bezpieczne, przed zażyciem, bo po fakcie to już nic się nie zdziala
 
Do góry