reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

leki w ciąży

Dołączył(a)
2 Październik 2011
Postów
1
Witam przyszłe mamy,
proszę o poświęceni kilkunastu minut tak ważnemu tematowi jakim jest stosowanie leków w trakcie ciąży. Cały czas jest to zagadką, jak zadziała lek podany matce, czy nie spowoduje szkody w organizmie dziecka.
Zapraszam do udziału w międzynarodowym badaniu dotyczącym stosowania leków w ciąży. Badanie jest prowadzone przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Uniwersytet w Oslo.
badanie polega na wypełnieniu kwestionariusza, który jest dostępny pod adresem:
https://web.questback.com/universitetetioslo/kc6mv7d2iv/

Szanowne Panie,
bez Waszych odpowiedzi wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa waszych dzieci jeszcze nie narodzonych nadal będzie zagadką. Jak na razie nasz kraj jest najmniej aktywny w wypełnianiu ankiety, na liście uczestniczących zajmujemy ostatnie miejsce, gdyż do dzisiaj ankietę wypełniło tylko 26 kobiet.
Jeszcze raz zachęcam do wzięcia udziału w badaniu.

Dziękuję za udział w badaniu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam problem. Od 3 dni jestem chora, wczoraj byłam u internisty który stwierdził zapalenie dróg oddechowych - krtani, gardła itd. Powiedziałam że nie jestem pewna czy nie jestem w ciąży, przepisał mi Amoksiklav, twierdząc że nawet jak będę w ciąży, to ten antybiotyk w ciąży się podaje. Ale czy w tak wczesnej?

Dzisiaj rano zrobiłam test i wyszedł pozytywnie. Jestem mocno chora, duszący, bolesny kaszel. Moja pani ginekolog do której zadzwoniłam, powiedziała że mogę brać. Ale jakoś nie jestem przekonana, to taka wczesna ciąża, czy nie zaszkodzi to zdrowiu dziecka? może powinnam leczyć się dlużej, ale jednak postawić na domowe sposoby?

Proszę o poradę, czy któraś z Was ma podobne doświadczenie, że brała antybiotyk w tak wczesnej ciąży i urodziła zdrowe dziecko? nie wiem co robić. Poprzednią ciążę straciłam, więc boję się podwójnie. W ogóle staram się unikać antybiotyków jak ognia, bez względu na ciążę.
 
Mart81 jezeli jestes tak bardzo chora i kaszel masz to powinnas brac zeby jak najszybciej wyeliminowac kaszel bo jest bardziej niebezpieczny jak tabletki , a lekarz wie co robi i jakie podaje leki , jeszcze syrop powinnas sobie kupic taki co mozesz w ciazy pic i łykac go jak najszybciej , ja tez miałam takie same objawy jak ty na poczatku ciazy i to jest dla bezpieczenstwa płodu
 
Mart - ja teraz brałam antybiotyk w 12 tyg z okazji anginy. Poczytaj w sieci. Są takie antybiotyki, które są bezpieczne. Lepiej wyleczyć infekcję, niż bakterie miałyby zarazić dziecko. Ja też bałam się bardzo, bo poprzednią ciążę też straciłam, ale jak widać nic się nie stało, a dzieć wg USG jest zdrowy. A syropek dla kobiet w ciąży i karmiących *spam* się nazywa.
 
Dzięki dziewczyny, już łyknęłam. Pani ginekolog przez telefon potwierdziła mi, że mam wziąć, ze ten antybiotyk nie szkodzi i nie przepuszcza go łożysko.

Dziękuję, uspokoiłam się. Chociaż i tak, po poprzedniej ciąży teraz tak wczesny stan staram się traktować z dystansem. pozdrowienia
 
Amoksiklav przechodzi przez łożysko, ale nie jest szkodliwy dla dziecka przynajmniej tak wynika z badan i obserwacji - więcej złego może narobić nieleczona infekcja niż ten antybiotyk. Zobaczysz że będzie dobrze, trzymam kciuki :)
 
reklama
Kochane, chcialam sie podzielic moimi doswiadczeniami dot antybiotykow. Przez cala ciaze bralam 4 razy odmiane penicyliny (Augmentin). Moj gin dawal mi nawet "profilaktycznie" gdy mialam skurcze - zeby wykluczyc, ze sa ona spowodowane jakos infekcja. Moj syneczek jest prawdziwym okazem zdrowia! Oczywiscie nie kazdy antybiotyk brac mozna, ale pochodne penicyliny sa 100% bezpieczne

Pozdrawiam
 
Do góry