reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki ,witaminy w ciąży....

dziewczyny, a nie uważacie, że w ciąży im mniej leków tym lepiej. ja się ograniczyłam do folika i wystarczyło, nie ma też co przeginać w grugą stronę.


Pod warunkiem, że ich naprawdę nie potrzebujesz. Ja mszę brać wapń i magnez, pewnie dojdzie żelazo, bo mam anemię.
 
reklama
Ja brałam dotąd witaminy ale odkąd wyszłam ze szpitala odstawiłam. Dobrze jem, wyniki mam ok a podobno mają wpływ na wagę dziecka więc chyba już nic się nie stanie jak w III trymestrze sobie je odpuszczę :)
 
Mi ginekolog już nie kazał brac kwasu foliowego, ale biorę mama DHA ze względu na jod i tam jest kwas foliowy. No i nastąpił zgrzyt między gin a endokrynologiem, bo ten pierwszy nie kazał już brać D3 a endo kazał heh. Póki co mam w normie, ale za to niedobór wapnia, więc jeszcze muszę brać D3. Zrezygnowałam na razie z magnezu.
Także teraz biorę euthyrox, D3, wapń i mama DHA, no i żelazo czasami, bo mam anemię. Waga małej w normie póki co, zobaczymy za tydzień.
 
No właśnie ja biorę od początku witaminy, a mój maluch raczej jest mniejszy niż większy... 1,5kg w 31tc... :p
 
A co z witaminą D? Słyszałam że jest bardzo ważna i na co dzień i szczególnie w okresie ciąży i karmienia piersią. Ile w tym prawdy? Nie wystarczy po prostu wystawić się na słonce i wprowadzić do diety trochę więcej ryb?
 
To jaką witaminę d bierzecie w takim razie? Wystarczy ta w multiwitaminach? Jakoś średnio widzi mi się łykanie kilku albo kilkunastu tabletek dziennie skoro to zapotrzebowanie na witaminy w ciąży jest tak duże
 
reklama
mambaa nie ma co odpisywać tej agacie bo sprawdziłam ją i na 22 wiadomości rozstrzelonych po przeróżniastych forach każda jedna o konkretnie tych witaminach i tej firmy. Usunęłam żeby jej nie było tak łatwo ;)
 
Do góry