reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lektury dla mam

mojeboje

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2013
Postów
1 365
Tutaj wrzucajmy książki/artykuły, które mogą nam się przydać, które polecamy albo takie przed którymi przestrzegamy;)
 
reklama
O pielęgnacji noworodka/niemowlaka:

"Mamo, tato co ty na to?" Pawła Zawitkowskiego - książka z płytą, pokazane w jaki sposób nosić, przewijać, pielęgnować niemowlę aby wspomagać jego rozwój fizyczny od najmłodszych lat. Jest też np. o chustowaniu albo wyborze pierwszych bucików. Czerpie z terapii Bobath, więc przydaje się także jeśli dziecko ma problemy z nieprawidłowym napięciem mięśniowym

O wychowaniu - Rodzicielstwo Bliskości

"Mocno mnie przytul" Gonzaleza - jeszcze czytam ale baardzo mi się podoba, fajnie przedstawia świat z perspektywy dziecka oraz tłumaczy pewne mechanizmy, instynkty które siedzą w dzieciach od pokoleń i z którymi nie ma sensu walczyć a które trzeba zrozumieć.

"Dziecko z bliska" Agnieszki Stein - bardzo ogólna, bo dotyczy relacji z dzieckiem w różnym wieku, nie ma konkretnych rad ale jako pierwsza otworzyła mi oczy na pewne sprawy związane z RB


Można rozważyć

"Księga rodzicielstwa bliskości" - wprowadzenie do rodzicielstwa bliskości autorstwa Searsów. Może się przydać dla świeżo upieczonych rodziców, ja ją trochę za późno kupiłam i może dlatego nie wydała mi się już tak ciekawa.


Czego NIE polecam:

"Język niemowląt" Tracy Hogg - takie tresowanie dzieci i akceptowanie jedynego wzorca postępowania i jedynego schematu usypiania dziecka. Przecież dzieci są różne a zasypianie przy piersi wcale nie jest niczym złym.
 
Ostatnia edycja:
"W Paryżu dzieci nie grymaszą". Zupełnie inne spojrzenie na macierzyństwo, niż okiem matki polki. Bardziej spokojne i wyważone.
 
"W Paryżu dzieci nie grymaszą". Zupełnie inne spojrzenie na macierzyństwo, niż okiem matki polki. Bardziej spokojne i wyważone.

Nie czytałam, ale jakoś francuzki, ich niechęć do karmienia piersią i macierzyński długości 3 m-cy kłóci się z moją koncepcją rodzicielstwa ;)
 
Ja jeszcze dorzucam :

Przy problemach z karmieniem naturalnym - www.lllpolska.org czyli liderki La Leche League dostępne pod telefonem i mailem w razie wu. Musicie wiedzieć, że LLL to organizacja międzynarodowa, która ma zdecydowanie najbardziej nowoczesną wiedzę z dziedziny kp. Czasem nawet doradcy laktacyjni mogą się schować ;)

Portal www.dziecisawazne.pl - tez sporo o dobrodziejstwie kp i rb jak również mnóstwo eko pomysłów na zabawy.

www.babyledweaning.pl czyli rozszerzanie diety metodą BLW

Przed porodem must read dla każdej ciężarnej - "Urodzić razem I naturalnie" Ireny Chołuj - mnóstwo informacji o fizjologii porodu wprost od wspaniałej polskiej położnej.
Do obejrzenia - "Porodowy biznes" dostępny na yt w 9 częściach z napisami. Albo jak któraś by chciała, to mam w całości z napisami - mogę udostępnić na chomiku. Sporo bolesnej prawdy o medykalizacji porodów i jej szkodliwości oraz skutkach. Sporo tam o porodach domowych, ale akurat wiedza o tym jak podawanie znieczulenia zoo i oksytocyny wpływa na kobietę i dziecko oraz do czego może doprowadzić akurat przyda się każdej z nas chcących urodzić bezpiecznie i naturalnie.
 
Bonusowa właśnie o to chodzi, aby dobrać lektury do swojego wyobrażenia o macierzyństwie :) Do mnie taki model przemawia :)
 
reklama
Do góry