reklama

Lektury trzylatka

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez J@god@, 12 Maj 2008.

1. J@god@

J@god@ IV-V 2005, X 2009 Członek załogi

Mój synek uwielbia jak mu się czyta książeczki, lubi też takie, w którym można coś zrobić.

Z książek informacyjno-obrazkowych to Krystian lubi tę serię, naogół przed snem wybiera sobie jakąś do przeczytania, a potem jest baja.

Z bajek polecam serię Franklina, ale nie tę w twardej okładce dostępną z płytą w kioskach (strasznie rozmyte rysunki) ale tą serię:
    Franklin pomaga koledze - Paulette Bourgeois, Brenda Clark - Merlin.pl

książeczki z tej serii kosztują niecałe 7zł za sztukę, a naprawdę ładna kolorystyka i można wybrać odpowiedni potrzebny temat ;-). Nam się udało namówić go do spania w pokoju dzięki Franklinowi który bał się ciemności. Teraz przerabiamy Franklina bałaganiarza :laugh2:.

W zeszłym tygodniu w Carrefourze wypatrzyłam perełkę do zabawy.
    Liczymy + magnesy - Merlin.pl
    Trzeba przyczepiać cyferki i dodatkowe brakujące zwierzątka, baloniki itp. Krystiana potrafi to zająć. Fajniejsze od naklejek, bo się nie zwijają po 3 przyklejeniach i odklejeniach jak naklejki ;-). A sporo kształtów, dziecko już ma co robić. Można zapoznać się z cyframi do 10.

2. Mozi

Mozi MAMUŚKA BB

OLA TEZ BARDZO LUBI TA SERIE MAMY CHYBA Z 6 KSIAZECZEK,ALE TEZ JESZCZE NIE.
    TA SERIO O FRAKLINIE TEZ WIDZIALAM,A OLA MA NIEGO FAKIN WOLA:laugh2:

3. reklama
  4. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

Kuba uwielbia książkę "AUTA". Przeczytaliśmy ją wielokrotnie.
    Mamy również całą kolekcję książek z "Kolekcji Dziecka". Kuba uwielbia "Kota w Butach" oraz "Trzy Świnki".

5. J@god@

Nikos możesz zlinkować tę książeczkę Auta?

Krystian też ma całą serię z Dziecka, ostatnio Żabi król był ulubiony, ale on co jakiś czas wybiera sobie nowe ulubione bajki z tej serii i już prawie wszystkie były ulubione.

6. J@god@

7. J@god@

my też mamy kilka tych książeczek, Krystian wszystkie je bardzo lubi.
    Choć ja mam mieszane uczucia co do tej mówiącej o niebezpieczeństwach.
    Pokazywanie jak braciszek pomaga wejść młodszemu do pralki, hmm. nie wiem
    czy powinno sie coś takiego pokazywać dzieciom :dry:

8. giza

giza kwiecień 05/luty 08

U nas też seria o Frankilnie jest często czytana. Książeczkami z tej serii pomagałam sobie gdy spodziewaliśmy się dzidziusia.
    Kupuję mu też serię z ulicy sezamkowej, ale tam książeczki nie są równe. Jest kilka bardzo fajnych, np jak Elmo zostaje z nianią, czy jak Elmo idzie do lekarza. Ale są też takie bez specjalnej treści. Synek i tak wszystkie je lubi.
    Powodzeniem cieszą się też książeczki o Bobie. Z polskich wydań mamy te w kształcie narzędzi i jedną dużą z zagadkami w środku. I dużo po angielsku, ale czytamy mu je po polsku.
    A teraz Przemko dostał książeczkę "gdzie jest Osiłek". Książeczka nie jest do czytania, chociaż na każdej stronie jest krótki tekst. Wśród smerfów trzeba wyszukać Osiłka i inne smerfy oraz przedmioty. Trzeba być na prawdę spostrzegawczym.
    A z klasyki to Tuwim i Brzechwa. Lubi też książeczki, w których można coś odsłaniać, albo ruszać.

A czy ktoś ma książeczki o Kamyczku? Czy są warte polecenia?

9. J@god@

Mam prośbę o linki jak jest jakaś seria, np. ja jestem ciekawa, które o Elmo :sorry2:.
    Bo teraz jest tyle wydawnictw wydających podobne rzeczy, że ja się gubię :zawstydzona/y:.
    Np. o Franklinie podoba mi się ta seria co wkleiłam a mamy też te w twardych okładkach i one mają bardzo brzydkie ilustracje, nie polecam ich.

Ja mam jedną książeczkę o Julce
    to jest podobno wersja kamyczka dla dziewczynek.
    Powiem, że średnio nam pomogła w sprawie, której dotyczy
    byc może dlatego, że jest adresowana dla dziewczynek,
    ale nie mogłam w Empiku namierzyć odpowiedniej książki
    o kamyczku

10. reklama
  11. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

To nasza ulubiona książka, kupiliśmy ją w sklepie Carrefour, w czasie kiedy był wielki boom na film Auta.
    Kuba Lubi również Franklinka, Lokomotywę Tuwima.

Załączniki:

12. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

My mamy taką serię z Elmo, za dużo w niej czytania nie ma, także jest ona moim zdaniem odpowiednia dla dużo młodszych dzieci.
    Kuba dostał te książeczki jakieś 2 lata temu i interesowały go jakiś rok.

Lubimy jeszcze Muminki.

Załączniki:

Poleć forum