reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lektury trzylatka

J@god@

IV-V 2005, X 2009
Dołączył(a)
30 Październik 2005
Postów
34 809
Mój synek uwielbia jak mu się czyta książeczki, lubi też takie, w którym można coś zrobić.

Z książek informacyjno-obrazkowych to Krystian lubi tę serię, naogół przed snem wybiera sobie jakąś do przeczytania, a potem jest baja.
pd_75415.jpg


Z bajek polecam serię Franklina, ale nie tę w twardej okładce dostępną z płytą w kioskach (strasznie rozmyte rysunki) ale tą serię:
Franklin pomaga koledze - Paulette Bourgeois, Brenda Clark - Merlin.pl

książeczki z tej serii kosztują niecałe 7zł za sztukę, a naprawdę ładna kolorystyka i można wybrać odpowiedni potrzebny temat ;-). Nam się udało namówić go do spania w pokoju dzięki Franklinowi który bał się ciemności. Teraz przerabiamy Franklina bałaganiarza :laugh2:.


W zeszłym tygodniu w Carrefourze wypatrzyłam perełkę do zabawy.
Liczymy + magnesy - Merlin.pl
Trzeba przyczepiać cyferki i dodatkowe brakujące zwierzątka, baloniki itp. Krystiana potrafi to zająć. Fajniejsze od naklejek, bo się nie zwijają po 3 przyklejeniach i odklejeniach jak naklejki ;-). A sporo kształtów, dziecko już ma co robić. Można zapoznać się z cyframi do 10.
 
reklama
.
Z książek informacyjno-obrazkowych to Krystian lubi tę serię, naogół przed snem wybiera sobie jakąś do przeczytania, a potem jest baja.
pd_75415.jpg


Z bajek polecam serię Franklina, ale nie tę w twardej okładce dostępną z płytą w kioskach (strasznie rozmyte rysunki) ale tą serię:
Franklin pomaga koledze - Paulette Bourgeois, Brenda Clark - Merlin.pl

książeczki z tej serii kosztują niecałe 7zł za sztukę, a naprawdę ładna kolorystyka i można wybrać odpowiedni potrzebny temat ;-).
OLA TEZ BARDZO LUBI TA SERIE MAMY CHYBA Z 6 KSIAZECZEK,ALE TEZ JESZCZE NIE.
TA SERIO O FRAKLINIE TEZ WIDZIALAM,A OLA MA NIEGO FAKIN WOLA:laugh2:
 
Kuba uwielbia książkę "AUTA". Przeczytaliśmy ją wielokrotnie.
Mamy również całą kolekcję książek z "Kolekcji Dziecka". Kuba uwielbia "Kota w Butach" oraz "Trzy Świnki".
 
Nikos możesz zlinkować tę książeczkę Auta?

Krystian też ma całą serię z Dziecka, ostatnio Żabi król był ulubiony, ale on co jakiś czas wybiera sobie nowe ulubione bajki z tej serii i już prawie wszystkie były ulubione.
 
OLA TEZ BARDZO LUBI TA SERIE MAMY CHYBA Z 6 KSIAZECZEK,ALE TEZ JESZCZE NIE.
TA SERIO O FRAKLINIE TEZ WIDZIALAM,A OLA MA NIEGO FAKIN WOLA:laugh2:

my też mamy kilka tych książeczek, Krystian wszystkie je bardzo lubi.
Choć ja mam mieszane uczucia co do tej mówiącej o niebezpieczeństwach.
Pokazywanie jak braciszek pomaga wejść młodszemu do pralki, hmm. nie wiem
czy powinno sie coś takiego pokazywać dzieciom :dry:
 
U nas też seria o Frankilnie jest często czytana. Książeczkami z tej serii pomagałam sobie gdy spodziewaliśmy się dzidziusia.
Kupuję mu też serię z ulicy sezamkowej, ale tam książeczki nie są równe. Jest kilka bardzo fajnych, np jak Elmo zostaje z nianią, czy jak Elmo idzie do lekarza. Ale są też takie bez specjalnej treści. Synek i tak wszystkie je lubi.
Powodzeniem cieszą się też książeczki o Bobie. Z polskich wydań mamy te w kształcie narzędzi i jedną dużą z zagadkami w środku. I dużo po angielsku, ale czytamy mu je po polsku.
A teraz Przemko dostał książeczkę "gdzie jest Osiłek". Książeczka nie jest do czytania, chociaż na każdej stronie jest krótki tekst. Wśród smerfów trzeba wyszukać Osiłka i inne smerfy oraz przedmioty. Trzeba być na prawdę spostrzegawczym.
A z klasyki to Tuwim i Brzechwa. Lubi też książeczki, w których można coś odsłaniać, albo ruszać.

A czy ktoś ma książeczki o Kamyczku? Czy są warte polecenia?
 
Mam prośbę o linki jak jest jakaś seria, np. ja jestem ciekawa, które o Elmo :sorry2:.
Bo teraz jest tyle wydawnictw wydających podobne rzeczy, że ja się gubię :zawstydzona/y:.
Np. o Franklinie podoba mi się ta seria co wkleiłam a mamy też te w twardych okładkach i one mają bardzo brzydkie ilustracje, nie polecam ich.

Ja mam jedną książeczkę o Julce
to jest podobno wersja kamyczka dla dziewczynek.
Powiem, że średnio nam pomogła w sprawie, której dotyczy
byc może dlatego, że jest adresowana dla dziewczynek,
ale nie mogłam w Empiku namierzyć odpowiedniej książki
o kamyczku
Klopotliwa-sprawa-z-WC-Julka-poznaje-swiat_Aleksandra-Stanczewska,images_big,29,978-83-7118-575-5.jpg
 
To nasza ulubiona książka, kupiliśmy ją w sklepie Carrefour, w czasie kiedy był wielki boom na film Auta.
Kuba Lubi również Franklinka, Lokomotywę Tuwima.
 

Załączniki

  • Zdjęcie203.jpg
    Zdjęcie203.jpg
    335,7 KB · Wyświetleń: 154
reklama
My mamy taką serię z Elmo, za dużo w niej czytania nie ma, także jest ona moim zdaniem odpowiednia dla dużo młodszych dzieci.
Kuba dostał te książeczki jakieś 2 lata temu i interesowały go jakiś rok.

Lubimy jeszcze Muminki.
 

Załączniki

  • Zdjęcie203.jpg
    Zdjęcie203.jpg
    289 KB · Wyświetleń: 98
  • Zdjęcie204.jpg
    Zdjęcie204.jpg
    282,1 KB · Wyświetleń: 98
Do góry