reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leukocyty w ciąży

Salka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2019
Postów
29
Hej może mi podpowiecie coś bo wyjdę z siebie. Dzisiaj odebrałam wyniki a w piątek wieczorem mam dopiero wizytę u gin. Przechodząc do rzeczy: z krwi krwinki białe (wbc) norma jest 3,50-10,50 ja mam 10,90 a za to w moczu leukocyty +! Norma 0-5 wpw a ja mam 5-10 wpw bakterie liczbę i szczawiany wapnia również liczne. Najbardziej chodzi mi o te leukocyty. Dajcie znać co i jak i czego to może być przyczyna dodam ze pierwszy raz od początku ciąży podwyższone leukocyty a jestem już w 27tc (3 trymestr). Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
We krwi leukocyty w ciąży są często powyżej normy, tym bym się wogóle nie martwiła. Całą ciążę miałam 12-13 (norma do 10) lekarz mi mówił, że do 15 w ciąży to norma. Co do moczu to ja też miałam leukocyty, bakterie podwyższone i szczawiany wapnia. Lekarz kazał mi jeszcze zrobić posiew i okazało się, że to infekcja dróg moczowych. Brałam antybiotyk Duomox i po wyleczeniu był już dobry mocz.
No masz infekcję. Zakwaszaj mocz. Jedz żurawinę, pij wodę z cytryną, jedz natkę pietruszki. Ginekolog przepisze zapewne antybiotyk. U mnie to był monural albo zinatt. A leukocyty w krwi to raczej nie a w ciąży. Odbiegają niewiele od normy.
 
Szczawiany wapnia mogą świadczyć o początkach kamicy nerkowej. Nie jedz rzeczy, które zawierają szczawiany, m.in czekolada, szpinak, rabarbar. Pozatym to lekka infekcja. Ja w 3o tygodniu miałam leukocyty 500, dostałam monural i po sprawie.
 
We krwi leukocyty w ciąży są często powyżej normy, tym bym się wogóle nie martwiła. Całą ciążę miałam 12-13 (norma do 10) lekarz mi mówił, że do 15 w ciąży to norma. Co do moczu to ja też miałam leukocyty, bakterie podwyższone i szczawiany wapnia. Lekarz kazał mi jeszcze zrobić posiew i okazało się, że to infekcja dróg moczowych. Brałam antybiotyk Duomox i po wyleczeniu był już dobry mocz.
 
Rozwiązanie
Do góry