reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leukomalacja okołokomorowa..

Dołączył(a)
8 Listopad 2013
Postów
3
Witam! Długo mi zeszło ale wreszcie się otworzyłam...urodziłam córeczkę w 28tyg +4 dni. Stwierdzono u niej leukomalację okołokomorową obustronną w okolicy potylicznej i skroniowo-ciemieniowej..teraz ma 3 miesiące (3 tyg. korygowane). Neurolog stwiedził u niej zmiany typowo wcześniacze - asymetrię, zmienne napięcie i powiedział że niczego bardzo niepokojącego narazie nie ma...mała w leżeniu na brzuszku zaczyna ładnie unosić głowę, sprawnie ją przekręca,skupia wzrok, wodzi oczkami i głowką za czymś interesującym....niby nie jest źle ale wiem z czym leukomalacja się wiąże:( mpdz itd..umieram ze strachu..choć staram się tego nie pokazywać...czasami obserwuje moje dziecię i ogarnia mnie strach że coś się pojawi..wiem że tak nie można ale czasem to silniejsze...wiem że mózg jest bardzo plastyczny i liczę na to że małej nic nie będzie lub będzie miałą problemy ale w niewielkim stopniu ale przychodzi czas,że ogarniają mnie czarne myśli- chyba właśnie nadszedł :(
może jest tu ktoś kto powie mi jak rozwija się jego dzieciak z tym rozpoznaniem....
 
reklama
LawendaM witaj :)

A czy mała jest rehabilitowana, rozumiem, ze jesteście już w domku? Przy napięciu mięśniowym bardzo ważna jest rehabilitacja. To ona robi największą robotę w rozwoju naszych maluchów. Myślę, że zdanie waszego neurologa powinno Cię uspokoić, aczkolwiek miej oczy szeroko otwarte, zwracaj uwagę na wszystko co Cię zaniepokoi.
 
hej :) Jesteśmy w domku już od końca września. Chodzimy raz w tygodniu na wczesną interwencję i ćwiczymy metodą NDT-Bobath. Niedługo mamy kontrolę u lekarza rehabilitacji ruchowej i wtedy zadecyduję czy zwiększyć liczbę ćwiczeń czy zostawić...ostatnio śpi z głową często zwróconą w jedną stronę i nadal rzadko trzyma ja prosto w leżeniu na plecach i na razie to mnie niepokoi najbardziej
 
Witam, nie wiem czy pisze to w dobrym wątku , ale chciałbym podzielić się z Wami swoją historia. Moja żona była w drugiej ciąży. Ja sam pracuje w branży medycznej i mam pokrewne wykształcenie. Wiem jak ważne są takie badania i dlatego robiliśmy zawsze wszystkie możliwe .Termin porodu mieliśmy na koniec grudnia. Był wrzesień a ja byłem w delegacji. Wtedy otrzymałem telefon od żony , która była i gina na USG tego dnia.... Zaznaczam, ze wszystkie badania do tej pory wypadały wręcz wzorowo. Okazało się ze na USG widać jakieś zwapnienia w główce . Leukomalacje o wielkości ponad 15 mm , ale sam lekarz powiedział ze widzi po raz pierwszy coś takiego i skierował nas na konsultacje do lokalnego GURU w kwestii USG i badań prenatalnych . Czas oczekiwania 2 tyg. W związku z tym , ze wiem co oznacza tak duża leukomalacja stres na maksa , ale... do końca wiara , że to nie może być coś tak złego skoro WSZYSTKIE BADANIA PRENATALNE wyszły tak dobrze i wiem co w dzisiejszych czasach potrafi zdziałać medycyna plus rehabilitacja. Do tego dużo wiary i modlitwy.... na drugim badaniu .... BRAK potwierdzenia pierwszego podejrzenia a jako uzasadnienie , widoczne zwapnienie to poprostu ARTEFAKT :). Duża radość ale już do końca ciąży niepewność pozostała . Teraz mała skończyła 2 latka jest super zdrowym i świetnie rozwijającym się maluchem:) obiecałem sobie i Komuś ważnemu na górze , że napisze to jak wszystko będzie ok plus zarejestruje się do DKMSu, teraz już spełniłem obydwa postanowienia:) wiem, że życie pisze różne scenariusze , ale niech ta historia będzie też podpora dla wszystkich i pokaże jak WAŻNE SĄ WCZESNE BADANIA PRENATALNE i duża wiara plus determinacja! Pozdrawiam serdecznie , tata z warmińsko-mazurskiego :) (pisałem o tym tez pod wątkiem o badaniach prenatalnych ale temat dotyczy też leukomalacji)
 
Do góry