reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lewatywa, czy konieczna?

reklama
To zdecyduj się na lewatywę.
To nie boli, a psychicznie będziesz spokojniejsza. Ja miałam robiona przed porodem.
 
Boję się wypróżnienia podczas porodu, wiem że dla położnych to normalne ale mimo to czuła bym wstyd...
Ja osobiście miałam zrobioną lewatywę. Argumentem za wykonywaniem właśnie lewatywy jest higiena i bezpieczeństwo dziecka, które nie powinno mieć kontaktu z bakteriami matki znajdującymi się w kale oraz komfort psychiczny dla rodzącej, bo nie obawia się już wypróżnienia, co jest dla niej krępujące i może tez przyspieszyć akcję porodową. Jest tez plusem, że po porodzie dłużej nie musi korzystać z toalety
 
Lewatywa pomaga rowinac akcje porodowa. Wiadomo przeciez ze dziecko podczas porodu uciska jelita i sila rzeczy nie masz wplywu na to co sie stanie. Dlatego lepiej ja zrobic. Nie taki wilk straszny jak go maluja.
 
Lewatywa w ogóle nie jest konieczna, ale jeśli wstydzisz się wypróżnienia, to zawsze możesz urodzić w domu i wtedy nie będziesz miała przed kim się wstydzić.
No faktycznie zlota rada urodzić w domu.....:szok: I co sama ma sobie ten porod odebrac zeby nikt nie widzial? Zanim cos napiszesz to pomysl....
 
No faktycznie zlota rada urodzić w domu.....:szok: I co sama ma sobie ten porod odebrac zeby nikt nie widzial? Zanim cos napiszesz to pomysl....
A dlaczego nie? Może urodzić sama bez udziału innych osób (chociaż najlepiej z chłopakiem/mężem).
Nie ma żadnego obowiązku rodzić w szpitalu.
Beata biedaczku to wyżej to była ironia, nie złapałaś..
Nie.
 
Jezusie a slyszalas o komplikacjach przy porodzie? Moze to jest jej pierwszy porod i nie wie co i jak? Porod przy chlopaku? Hmmmmm jego moze tez sie wstydzic gdyby jelita sie jej oproznily???
 
reklama
Jezusie a slyszalas o komplikacjach przy porodzie?
Sporadyczne przypadki, które przy porodach naturalnych są skrajnie rzadkie.
Moze to jest jej pierwszy porod i nie wie co i jak?
Pierwszy poród nie powoduje, że kobieta nie wie co i jak.
Nie w obecnych czasach.
Porod przy chlopaku? Hmmmmm jego moze tez sie wstydzic gdyby jelita sie jej oproznily???
Dosyć dziwne, jeśli byłby to chłopak z którym zrobiła to dziecko.
 
Do góry