reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leworęczność - jak jest z nią dzisiaj?

Witam,
widzę że typowe dla pokolenia naszych rodziców jest wmawianie nam, że dziecko trzeba przestawiać, że należy mu przekładać wszystko do prawej ręki. Moje dziecko początkowo brało wszystko do lewej rączki, ale nie zamierzałam go przestawić. Sam z siebie w pewnym momencie się przestawił :)
 
reklama
Fanta mój od początku trzymał wszystko w lewej rączce,teraz ma ponad 4 lata i leworęczny jak się patrzy.
Niestety nie spotkałam się jeszcze z narzędziami dla lewusków typu nożyczki,długopisy,ale młody bardzo dobrze sobie radzi z "normalnymi" nożyczkami,długopisami...tak więc czy jest sens kupowac te specjalistyczne? On w każdym bądź razie nie narzeka,że mu nie wygodnie :sorry:
 
anineczka, nożyczki dla leworęcznych są na pewno. Ja i mąż jesteśmy leworęczni, choć ja raczej oburęczna, bo lewą to w sumie głównie piszę, ale nam nigdy nie były potrzebne specjalistyczne przybory. Z resztą kiedyś takich nie było. No i faktycznie, jak szłam do szkoły to mama dostała ochrzan że dziecko leworęczne, że ma przestawiać mnie itp. Mama raz spróbowała, ja nie chciałam i na szczęście mnie nie zmuszała. Ja córki też nie zamierzam zmuszać, a już wykazuje cechy leworęcznego dziecka, pewnie po nas :-D
 
Do góry