reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leworęczność - jak jest z nią dzisiaj?

stabilo

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2009
Postów
19
Kiedyś leworęczne dzieci były przestawiane na prawą rękę.
W szkołach wręcz karano za pisanie lewą ręką. Rodzice, dziadkowie również nie byli zadowoleni gdy dziecko używało głównie tej złej ręki.

A jak jest dziś?
Czy spotykacie się w przedszkolach z przestawianiem?
Czy Wasze dzieci spotykają się z jakąś formą dyskryminacji z powodu swojej leworęczności?
Jak Wy zapatrujecie się na leworęczność?
 
reklama
Takie sytuacje niestety jeszcze się zdarzają...
Na szczęście coraz częściej mówi się o leworęczności. Trzeba informować, edukować ludzi, że leworęczność to coś normalnego.
Kiedyś leworęczność była uważana za coś gorszego, ale dziś tak nie jest ponieważ nie ma ku temu żadnych racjonalnych powodów. Dziś leworęczność podobnie jak praworęczność są normalne.
Osoby, które uważają inaczej wykazują się niewiedzą, dlatego trzeba z nimi rozmawiać, podrzucać im artykuły do przeczytania - najlepiej jeśli w treści są jeszcze wypowiedzi ekspertów, aby uwodnić im, że powinni zmienić sposób myślenia.
 
Moj synek bartus jest leworeczny,ale nie robie z tego problemu.swietnie daje sobie rade we wszystkim.teraz idzie do przedszkola i mysle ze bedzie dobrze.a poza tym dzieci leworeczne sa zdolne i dobrze sie ucza(tak slyszalam).pozdrawiam mamy dzieci leworecznych.
 
Moje młodsze dziecko też wykazuje tendencje do leworęczności.lewą ręką je i trzyma kredkę.
U nas w rodzinie moja teściowa jest leworęczna i mój brat :tak:
Jakoś nie specjalnie się tym przejmuję,że synek może byc leworęczny.;-)
Pewnie moja teściowa miała masę problemów z tym swoim uzdolnieniem w dzieciństwie,zresztą pamiętam mama namiętnie próbowała przestawic mojego brata na prawą rękę,ale jak zauważyła,że on nie tylko lewą ręką się posługuje ale też i lewą nogą (kopał piłkę tylko z lewej nogi) to dała sobie spokój :-D
 
Moja Ania jest leworęczna ale ani w przedszkolu, ani teraz w szkole nie miała z tego powodu kłopotów. Dla jej wygody kupuję przybory specjalnie dla leworęcznych bo jest różnica...pióro, nożyczki itd.
 
Zuzkus - wielu rodziców nie widzi powodów, dlaczego mieliby kupować produkty dla leworęcznych ich leworęcznym dzieciom. (Nawet czytając to, brzmi to głupawo, jednak tak jest). A to dlatego, że nie są oni w stanie pojąć różnicy w korzystaniu z tych przedmiotów. Zdarzają się rodzice którzy myślą, że produkty dla leworęcznych to 'ściema'.
Na szczęście nie ma ich dużo.
Zuzkus - na naszej-klasie jest konkurs z rysowaniem i malowaniem. Zapraszam Cię gorąco :) Logowanie do nasza-klasa.pl
 
dzisiaj leworęczność to już nie jest problem czy kłopot, dzieci traktuja to jako rzecz normalna, mądre nauczycielki tez wiedza ze nie powinno sie w to ingerowac tylko rozwijac i pracowac nad motoryką dziecieca bez wzgledu czy to reka prawa czy lewa
 
Widze że jszcze osoba lewoęczna nie zabrała głosu...
A wiec i ja i moja siostra jesteśmy leworęczne, siostra uzdolniona artystycznie... Nigdy nie miałyśmy z tym problemów.... Owszem, moi rodzice podejrzewali że ja jako młodsza naśladuje leworęcznośc siostry, po wizycie u lekarza, lekarz to potwiedził ale powiedział że nie ma sensu mnie przestawiac, i fakt jestem prawo nożna, oczna, uszna ale leworeczna... Mój mąż naodwrót, na siłe przestawiono go na prawą ręką, i tak teraz jest oburęczny, lewonożny, uszno, oczny...

Co do przedmiotów dla leworęcznych, mnie igdy nikt nie zaopatrzał w takowe, tak samo siostry, i dajemy sobie w życiu rade, niestety ale w przyszłości w pracy nikt nie będzie przywiązywał do tego uwagi, a dzieci już jako dorośli będą musieli się przestawiac, co innego jak nauczą sie od maleńkości... Mój syn jest praworęczny, ale ostatnio spotkałam się z kuzynem którego syn też jest leworęczny ale nie zauważyłam żeby miał przedmioty dla leworęcznych
 
reklama
Mój smyk jest również lewo ręczny. Wszytko łapie w lewą rękę, rysuje również lewą. Czy można leworęczność stwierdzić już u 2latka?
Moja teściowa ciągle mi powtarza, że nauczy się prawą <ona jest niby obu ręczna :dry:> tylko mam mu wszytko przekładać do prawej.
Ja zaś jestem przeciwniczką "zmuszania do prawej ręki".
 
Do góry