reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leżące fonoterolowe przyszłe mamusie

podobno czasem tak bywa ze jak sie napierw skurcze hamuje to potem dzidzia wychodzic nie chce - sama jestem tego przykladem - najpierw moja mama 7 miesiecy na podtrzymaniu ciazy lezala a potem nie chcialam sie urodzic i tylko dzieki znajomosci z poloznymi urodzilam sie SN a nie przez CC ;-)
 
reklama
Ja też brałam z isoptinem i odstawiłam w 36 tyg i na drugi dzień urodziłam Nikodemka . A czy mozesz brać z feminatalem to nie wiem może zadzwoń do lekarza i się upewnij a nawet może w aptece ci powiedzą czy można .
 
Czy depresja tez moze byc skutkiem ubocznym brania tego leku?
Od kilku dni lzy same mi leca...
Ale za to mniej telepie:)
 
Ja fenoterol jadlam razem z Feminatalem. Lekarz kazal tak robic i mały się urodzil zdrowiutki. Ja odstawilam pod koniec 35tc Fenoterol i urodzilam na poczatku 37tc.
 
Ja również biorę Fenoterol z Feminatalem. Zaczęłam w 22 tc i za tydzien czyli po skoncznym 36 tyg odstawiam, ciekawe jaki będzie efekt :blink:
A objawów depresyjnych po Fenoterolu u siebie nie zauważyłam.
 
Nie przejmuj sie wszystko bedzie dobrze, napij sie meliski z miodem, popros meza o masaz, staraj sie duzo odpoczywac:tak::-)

Mnie tez trzeslo po fenoterolu, a bralam go rowniez z feminatalem:tak:
 
Ostatnia edycja:
Fenoterol powinno się brać max do 36 tygodnia ciąży. W 37 już nawet możesz rodzić, choć lepiej jeszcze poczekać. Ale po odstawieniu tabletek organizm jeszcze nie od razu się przestawia i potem można mieć problemy ze skurczami - nie będzie ich gdy będą naprawdę potrzebne ;)
Ja nie brałam całych dawek, tylko połówki - bo bałam się, że szkodzę dzidzi - w efekcie urodziłam trochę za wcześnie - teraz jest ok, ale mała miała ciężką żółtaczkę i była malutka i słabiutka.
Lekarka mnie opiep...ła, że powinnam była brać takie dawki, jak przepisał lekarz, ponieważ więcej się szkodzi tym, że dziecko może się urodzić przedwcześnie. No i miała rację kobita.
Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
Oprócz fenoterolu brałam Isoptin - to pomagało na roztrzęsienie.
Dziecko ma z serduszkiem wszystko w porządku - a bałam się, że po tych tabletkach będzie problem.
No i pomagało leżenie i "zaciskanie nóg", żeby dzidzia nie wyłaziła.
Dziewczyny - odpoczywajcie ile możecie, bo po urodzeniu to dopiero czeka was harówka!!! :)
p.s. Też brałam feminatal (i biorę nadal jak karmię piersią).
 
Ostatnia edycja:
Ja brałam fenoterol do 35 tyg bo pózniej nie pomagał,a brałam często co 1,5 godz pól tabletki dzień noc razem z isoptinem i relanium
 
reklama
"........No i pomagało leżenie i "zaciskanie nóg", żeby dzidzia nie wyłaziła....."

dokładnie tak:tak::-):-D:-D
 
Do góry