reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leżaczek - huśtawka. Proszę o radę !

Monkey

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Maj 2010
Postów
17
Miasto
Katowice
Witam.
A ja dalej zmagam się z tematem leżaczka dla młodego. A czasu coraz mniej :)

Kochani...znalazłam cosik na allegro. Wydaje się być dość innowacyjne ale już spotkałam się z opiniami, że niestety dzidziuś nie może spędzać dużo czasu w leżaczku ( podobnie jak w foteliku - o czym dowiedziałam się od was przy okazji mojego ostatniego posta) ze względu na niekorzystne wyprofilowanie...

Jakie macie zdanie? Czy to się opłaca kupić? Przyznam, że opcja 4w1 jest dość kusząca, ale oczywiście nie przewyższa ona faktu, że coś miałoby być tylko w połowie dobre, albo średnio dobre.

Oto link

FISHER PRICE 4w1 KRZES DO KARM, HUSTAWKA, FOTELIK (1400852366) - Aukcje internetowe Allegro


Proszę was o opinie. Z góry wielkie dzięki :) Pozdrawiam
 
reklama
Ja osobiscie jestem zdania, ze jak coś jest do wszystkiego to w efekcie jest do niczego :eek:

A czasu do leżaczka to masz jeszcze sporo :tak: nie wspominając o krzeselku do karmienia :tak:

U mnie leżaczek sprawdził się w tym stylu: USPOKAJAJĄCY LEŻACZEK+ZABAWKI M7344 FISHER-PRICE (1392247952) - Aukcje internetowe Allegro

gdy mala wyrosła z leżaczak kupilam : CHICCO POLLY MAGIC KRZESELKO LEZACZEK 2w1 PROMOCJA (1389848304) - Aukcje internetowe Allegro

Krzesełko do karmienia z prawdziwego zdarzenia, z regulowanym oparciem i podnóżkiem :tak:

Aczkolwiek wygląda kusząco :tak: tylko nie wiem czy by mi się chiało nosic z tym sprzętem, ponieważ z krzesełka do karmienia korzystałam głownie w kuchni, leżaczek raczej w salonie, a krzesełko dla dziecka większego to funkcjonuje w pokoju dziecięcym.
 
Dziękuję za odpowiedź Mamo Helenki :)

Przejrzałam oba linki i jeśli dobrze rozumuję wystarczyłoby żebym kupiła krzesełko chicco. Póki Młody nie będzie na tyle duży żeby sam w nim siedzieć, mogę go wykorzystywać jako leżaczek, czyli w zasadzie mogłabym zrezygnować z kupna innego leżaczka...Tylko czy on jest dostatecznie dostosowany do tego żeby noworodek mógł w nim przebywać powyżej 2 h na dobę?
 
Noworodka nie wsadała bym do zadneg z wynalazków :no: Leżaczek wykorzystałam od ok 2 miesiaca, a krzesełko, rozłożone do lezenia, od ok 4 miesiaca:tak: Na początku w domu był głęboki wózek :tak: Jak dorosła do lezaczka to wózka juz nie wnosiłam do domu :tak:
 
monkey dziecko najlepiej się rozwija leżąc na płasko np.na podłodze.wiadomo noworodka przecież sie nie położy ale takie 2-3 miesięczne dziecko owszem.ja wogóle nie jestem zwolenniczką leaczków i tych innych gadżetw no chyba że maluch już jest bliżej pół roku gdzie te jego mięśnie są trochę wyćwiczone.Wiem że leżaczek to wygoda dla rodzica i nawet frajda dla dziecka ale nie dla noworodka który raczej woli żeby mama go tuliła:-)
to co chcesz kupić owszem kusząco wygląda ale i 4w1 pewnie sie opłaca ale jak narazie to bym zainwestowała w maty edukacyjne które rozkładasz na podłodze oczywiście to twoja decyzja:-)
pozdrawiam
 
Serdeczne dzięki za odpowiedzi.
Faktycznie, te maty edukacyjne to jest coś ! :) A może polecicie mi coś wartego uwagi?
W zasadzie chyba wszystkie są podobne, co? Jedyne co zauważyłam to różnica w wielkości, w ilości zabaweczek oraz fakt, iż jedne są z bokami, które stanowią umowne krawędzie :) AA...widziałam też takie bajerancie, które można było przepiąć i zrobić z nich tunel. Ale czy te wszystkie bajery są tak naprawdę potrzebne? Poradźcie coś mamuśki :)
 
A ja polecam tą matę z bokami :) Miałam taką Baby Mix, boki przydały się w pierwszych miesiącach-wiedziałam że dziecko nie wypadnie jak położę je w macie na łóżku - w późniejszych miesiącach boki rozpinałam i matę kładłam na podłodze.
Fotelik-huśtawka przydawał się na 30 min na dzień więc nie inwestowałabym w taki sprzęt za dużo, lepiej kupić potem dobre krzesełko do karmienia
 
reklama
Do góry