reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

leżaczek - na płozach czy na "drucie"

Dołączył(a)
1 Sierpień 2008
Postów
3
Jak w temacie. Stoję przed wyborem leżaczka. Wiele osób poleca Fisher Price, ale zastanawiam się jakiego typu - na płozach (te mają dłuższy okres użytkowania do 18 kg) czy na "drutach" (do 11 kg). Jaki typ polecacie?
 

Załączniki

  • productToCategory.jpg
    productToCategory.jpg
    3,9 KB · Wyświetleń: 264
  • productToCategory1.jpg
    productToCategory1.jpg
    2,7 KB · Wyświetleń: 299
reklama
Ja miałam na drutach ale nie dlatego, że uważam że jest lepszy. Jokoś tak wyszło:tak: Chciałam się tylko odnieśc do tego co napisałaś o wadze. Z doświadczenia wiem, że jak dziecko ma 18kg to już nie będzie leżało w leżaczku:no::no: Wręcz będzie to dla niego niebezpieczne bo jak tylko zacznie siadac to jest ryzyko że zrobi fikołka razem z leżaczkiem:szok:
Nie używałam nigdy tego na płozach ale na tym drucianym jak Marcel machał nogą to leżaczek mu się bujał:-) bo taki jest giętki:tak: co oczywiście jest jego zaletą:tak:
Mam nadzieję, że chociaż troszeczkę pomogłam:-)
 
U nas wyglądało to dokładnie tak samo.
Mamy leżaczek na drucie i córcia dosłownie uwielbiała na nim sie bujać.....do czasu:baffled: aż zrobiła się bardziej ruchliwa.., Teraz już nie chce siedzieć w jednej pozycji, rwie się do siadania dlatego już coraz rzadziej ją na nim sadzam.
Zgodzę się więc, że leżaczek do wagi 18kg trochę mija się z powołaniem;-)
 
dzięki za odpowiedzi!
Co do leżaczka do 18 kg to chodzi o to, że one się potem zamieniają w takie mini-foteliki bujane do siedzenia. o tak:
 

Załączniki

  • LEZACZEK_ZIELONO_POM_02.jpg
    LEZACZEK_ZIELONO_POM_02.jpg
    52,6 KB · Wyświetleń: 165
Witam
Mam praktycznie taki sam bujaczek jak te FP na plozach co pokazalas. I nie zgodze sie ze jest do 18 kg. Tzn moze byc, ale z mala przerwa od kiedy dziecko osiagnie 9 kg. Maly lezal w tym bujaczku od malego i byl to moj przyjaciel :) Polecam naprawde. Ale odkad juz zaczal siadac to nie bylo bezpieczne zostawiac go w nim. Mimo hamulcow zamontowanych na przodzie na plozach, podczas "bujania sie" dziecko wyhylalo sie niebezpiecznie. Takze lezaczek teraz zlozony czeka na moment kiedy bedzie mogl posluzyc malemu za krzeselko. Czyli pewnie jeszcze jakies 1,5 do 2 lat :)
Mam nadzieje ze pomoglam.

Teraz z perspektywy czasu mysle, ze wybralabym ten na drutach, wydaje mi sie lepiej wyprofilowany dla takiego malucha.
 
Ja mam leżaczek Fishera ale inny niz pokazałas i jestem z niego zadowolona-ale prawda jest to co napisała Anitt-chociaz mój mały juz właściwie juz nauczyl sie z niego schodzic:-)
A taki na drutach miała moja kolezanka-dzidzia miala 7 kg i lezaczek zaczął sie wyginac:dry:a tez byl Fishera-mysle ze sama musisz to przemyslec,moze podejsc do sklepu,wsadzic dzidziocha do kazego i poobserwowac,albo moze masz kolezanki które maja takie :-)
Ja osobiscie wole na płozach lub cos takiego my mamy identyczny-jest rewelacyjny,a ten na płozach dostalismy na chrzest:-)
zdjecie w nastepnym:dry:
 
Witam,
ja także stoję przed wyborem leżaczka - od znajomej usłyszałam, że lepiej gdy dziecko może samo go rozbujać machając nogą lub dotykając ziemi. Czy w leżaczkach na płozach jest to możliwe? Bo jeśli nie to zostają tylko druty :) Będę wdzięczna za pomoc.
 
reklama
elibereth, ja mam na płozach, chwalę sobie choćby dlatego ze te na drutach nie mają boków, takich jakby oparć pod rączki. A z kolei moja z tego na płozach kilka razy już wypadła parę dni temu. Także teraz go będzie używać dopiero jak zacznie chodzić i może wtedy w nim siądzie. Ale ogolnie sprawdzil się (mam fp) mogłam się umyć, coś w domu porobić, nakarmić małą czy nawet uśpić.
 
Do góry