reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leżakowanie

Wiesz.... moj Grzes tez najbardziej nie lubi leżakowania, ale co zrobic...też przeszkadzal, ale z nim pogadałam, że jesli nie bedzie grzeczny i n ie będzie dawal innym spac dzieciom to wtedy nie beda mialy sily sie z nim bawic i bedzie musial wczesniej wychodzic z przedszkola, a to chyba byloby dla niego najgorsze.....no i na razie jest spokoj.....
 
reklama
Mój maluszek ma 4 latka.Zaczą chodzić do przedszkola jak miał 2 i pół roku.Miałam ten sam problem płakał bo nie chciał leżakować.Wpadłam wtedy na pomysł.Codzienie rano przed wyjściem opowiadałam mu jak zazdrszcze dzieciom leżakowania bo u mnie w pracy nie moge sie położyc i odpocząć a oni mają tak "fajnie".Zadziałało bardzo szybko :).Mały chętnie leżakował i chwalił że ma takie fajne przedszkole bo może sobie tam poodpoczywać.
 
Czytam wasze opinie i az sie boje Kacper ma zaczac chodzic od grudnia do przedszkola i tez juz wczesniej sie zastanawialam jak to bedzie z lezakowaniem bo on w dzien nie spi juz dosyc dlugo. Rozmawialam z wychowawczynia i mowila ze nie musi spac tylko sobie polezec ale ja wiem ze to bedzie koszmar bo on nie wylezy nawet minuty,wiec sobie tego nie wyobrazam. Moim zdaniem tak jak tu juz pisal ktos powinna byc grupa dla dzieci ktore nie chca spac bo kazde dziecko jest inne i nie wszystkim jest potrzebny odpoczynek.
 
Mój synek chodzi do prywatnego przedszkola w tej chwili i tam panie nie zmuszają do leżakowania, nie śpi w dzień odkąd skończył 2 lata,
boję się jak to będzie w państwowym przedszkolu, do którego próbujemy sie dostać na razie z marnym skutkiem bo za dużo 3 latków czeka na przedszkole,
ale myślę że od września ze swoim rocznikiem powinien sie dostać
jak tak to będziemy mieli duży problem z leżakowaniem
bo nie sądzę że Krystian się nagle przestawi sam z siebie i zacznie spać
a odbieranie o 12 u nas nie wchodzi w grę, obydwoje z mężem pracujemy
na dzienną zmianę i nie mamy nikogo kto by mógł odbierać małego

we wszystkich państwowych przedszkolach leżakowanie jest obowiązkowe ????
 
Paweł zawsze jest prowodyrem tego, że dzieciaki nie bardzo chca leżakować i już kilka razy o tym romzwialismy, ale on powiedział, że się nudzi...;-);-)
 
Niestety lezakowanie w panstwowych przedszkolach jest obowiazkowe. W moim przedszkolu (gdzie pracuje) tylko dzieci 3-letnie lezakuja a 4-latki juz nie, a w niektórych przedszkolach lezakuja. Jak dziecko nie chce spac (z 25 dzieci tylko 2 niechetnie lezakuje) to poprostu sobie polezy, pobawi sie maskotka.
 
Haha duży jest jak na swój wiek może by go od razu do czterolatków przyjęli :confused:
tylko muszę zapytać cy u nas 4 latki śpią czy nie

nie wyobrażam sobie Krystiana leżącego grzecznie i bawiącego się maskotką :shocked2:,
a co panie robią z typami energicznymi?
 
reklama
dzieci nigdy nie chcą leżakować ;) ja też :p a teraz, kiedy się już jest dorosłym, to się tylko o tym marzy :)
 
Do góry