reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Liczba białych krwinek i neutrocytów w 21tc

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 435
Cześć,
czym może być spowodowany wzrost neutrofilii i ogólnej ilości białych krwinek w ciąży? Poziom CRP prawidłowy.

Krwinki białe 10.09 (norma 4-10)
Neutrocyty 7,29 (norma 2-7)
% neu 72,2% (norma 4-80)
Niedojrzałe granulocyty 0,04 (norma do 0,03)
CRP 2,83 (norma do 5)
 
reklama
Wydaje mi się , że masz normy morfologii dotyczące przeciętnego obywatela, a nie kobiety w ciąży ;)
Obowiązują trochę inne normy morfologii w ciąży - poczytaj i krwinki białe są najczęsciej podwyższone fizjologicznie.
 
To normalne w ciazy ..połowa kobiet tak ma..Ja zawsze tylko patrzyłam na heboglobine ;)
Poza ciaza tez jest czesto cos pozawyzane albo pozanizane a co dopiero w ciazy:-)
 
Ja miałam w pierwszej ciąży od II trymestru po 25 tys. leukocytów, wszystko było ok. Moja hematolog mówiła mi o tym,że u ciężarnych zazwyczaj pojawia się leukocytoza.
 
Do góry