reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Liczba przeciwciał po COVID19 u dzieci + szczepienie 5-11

Dołączył(a)
5 Styczeń 2022
Postów
4
Witajcie,
mam kilka wątpliwości dotyczących covid19 u dzieci.
W listopadzie 2020 r. przeszliśmy rodzinnie covid. Żona, ja i 5 letni syn.
Jesteśmy dzisiaj 14 miesięcy po chorobie, ja już po 3 dawce szczepionki. chciałbym też zaszczepić syna. Zrobiłem mu dzisiaj badanie przeciwciał i okazuje się, że ma 180 BAU/ml. Sprawdzaliście wskaźnik przeciwciał u swoich pociech? Jeśli tak to jakie mieliście odczyty? Mam wrażenie, że nasz odczyt 180 BAU/ml mówi o ponownym zakażeniu. Co myślicie?
pozdrowienia,
A.
 
reklama
IgG są to przeciwciała, które mówią o starym zakażeniu. Jak chcesz wiedzieć o aktualnym musisz zrobić IgM.
 
IgG są to przeciwciała, które mówią o starym zakażeniu. Jak chcesz wiedzieć o aktualnym musisz zrobić IgM.
Nawet jeśli do powtórnego zakażenia doszło np. już wrześniu/październiku 2021 ? (pierwotne zakażenie 11.2020)?
IgM to chyba info o trwającej infekcji.
 
Jakby ponownie był chory, to IgM byłoby dodatnie. Na podstawie IgG nie można powiedzieć czy chory był w czerwcu czy w wrześniu. To jest rzecz bardzo indywidualna ile czasu i na jakim poziomie utrzymuje się IgG. Zazwyczaj w przypadku wirusów IgG utrzymuje się około 10 lat.
 
reklama
Do góry