reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lidokaina stosowana u ząbkujących dzieci grozi śmiercią

Ja również dziwie się, że produkty o zagrożeniu śmiertelnym sa dostępne w sprzedaży ? Jest cały sztab specjalistów, którzy trzymają na tym piecze i nie wycofają ze sprzedaży... ?!...
 
reklama
Bo może to nie jest aż tak szkodliwe, że od razu grozi śmiercią, ale na pewno częste stosowanie nie jest zbyt zdrowe. Ja wole w ogóle unikać preparatów z lidokainą.. Dla mojej córeczki kupiłam na ząbkowanie camilię i sprawdza się dobrze, ma naturalny skład więc wiem co podaję :)
 
dokładnie, jeżeli jest coś na rzeczy to wolę unikać takich produktów i nie ryzykować.

Zgadzam się, najlepiej samemu się interesować i czytać, co może pomóc a co zaszdkodzić, ja tak robiłam w przypadku camili - poczytałam opinie i porozmawiałam ze znajomymi, którzy okazało się że też stosowali ten preparat :)
 
Też u nas była camilia stosowana jak pierwsze ząbki wychodziły, żele z lidokainą odpadały, nie uznaję takich, ale masowanie dziąseł szczoteczką silikonową też pomaga
 
a jakiej firmy używasz tej szczoteczki silikonowej? U mojej córeczki dobrze sprawdził się chłodzący gryzak.Dobrze że mamy ten okres już w większości za sobą, bez camili i tych gryzaków byłoby ciężko...
 
Tak, właśnie niestety do większości preparatów na ząbkowanie dodają lidokainę, które może zaszkodzić w większych ilościach... Między innymi dlatego ja wybrałam preparat camilia, który jest skuteczny u mojej córeczki a do tego ma naturalny skład
 
reklama
Również jestem sceptycznie nastawiona co do tej lidokainy, bo całkiem sporo się naczytałam co do jej szkodliwości dla małych dzieci, gdyż może powodować nawet problemy z przełykaniem, czy zmiany naskórne, więc jak stosować jakiś środek to tylko z naturalnych składników i nie zawierających tej substancji jak np. wspomniana Camilia
 
Do góry