reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Likwidacja stanowiska a urlop macierzynski

Dołączył(a)
23 Maj 2016
Postów
5
witam,

Mam pytanie i byłabym wdzięczna jeśli ktoś się orientuje i może coś doradzić.

Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim do września + później do wykorzystania zaległy urlop wypoczynkowy.
Dzisiaj dowiedziałam się (niestety nie od pracodawcy tylko od innych pracowników) że stanowisko na którym pracowałam jest likwidowane. W związku z tym pracodawca przeprowadza z pracownikami którzy pracują na takich samych tylko na innych działach rozmowy. Proponują zmianę stanowiska (na niższe) w razie odmowy wypowiedzenie. Jest to przeprowadzane w ramach zwolnienia grupowego wiec pracownicy mają prawo do odprawy odszkodowania itd. Zwolnienia grupowe najprawdopodobniej trwają do czerwca może lipca... Pracodawca jeszcze do mnie nie dzwonił...moje pytanie brzmi czy musi mnie o tym poinformować teraz żebym miała możliwość skorzystania z przywilejów zwolnienia grupowego czy w związku z macierzyńskim który kończy się we wrześniu może mnie poinformować po powrocie i niestety nie będę miała szansy na odszkodowanie tylko albo się zgodzę na zmianę albo zwykłe wypowiedzenie bez odprawy i odszkodowania. Chciałabym mieć możliwość dokonania tego wyboru na równi z innymi nie chciałabym być stratna...co w takiej sytaucji ?

zgory dziekuje za odpowiedzi
 
reklama
Może skonsultuj się z prawnikiem od prawa pracowniczego, on na pewno będzie wiedział co w tej sytuacji zrobić. Wydaje mi się, że pracodawca powinien Cię poinformować w takiej sytuacji, ale wiemy jak jest...
 
Do góry