reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

likwidacja zakładu pracy a ciąża

Dołączył(a)
19 Październik 2011
Postów
12
Miasto
Poznań
Dzień dobry,
chciałam się poradzić w następującej kwestii:
umowę mam na czas określony do 30 czerwca 2012r., obecnie jestem w 7 tygodniu ciąży i dowiedziałam się od prezesa naszej firmy, iż ulegnie ona likwidacji (najprawdopodobniej na koniec grudnia) dodam tylko, iż jest to hurtownia farmaceutyczna prowadzona jako spółka akcyjna. Czy jeśli pójdę już teraz na zwolnienie lekarskie (z powodu zagrożonej ciąży) to przy likwidacji zakładu pracy bez problemów przejmie mnie ZUS i będzie mi wypłacał świadczenia (nawet, jeśli zakład pracy rozwiążą wcześniej, przed upływem 3 miesiąca ciąży)? Czy w tym przypadku nie ma znaczenia, który to miesiąc ciąży i od razu z momentem likwidacji zakładu pracy przechodzę bezpośrednio pod ZUS? Będę wdzięczna za jakieś informacje w tej sprawie
 
reklama
Do góry