reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowa wyprawka

reklama
Cześć dziewczyny. Z pomocą mojej kuzynki, (która jest już mama) ułożyłyśmy najbardziej niezbędną wyprawkę dla maleństwa, może którejś z Was się też przyda.
- wózek z gondolą jak największą (Maleństwo urodzone w lipcu przejeździ całą zimę w takim wózku, spacerówka dopiero na wiosnę)
- pokrowiec przeciwdeszczowy
- torba do wózka
- fotelik do samochodu (jak najwięcej atestów)
- śpiworek do wózka
- łóżeczko
- materac do łóżeczka ( antyodleżynowy, profilowany)
- przewijak
- rożek (grubszy i cieńszy)
- komplet pościeli x3
- prześcieradło x3
- kocyk (tylko i wyłącznie bawełniany, inne nie przepuszczają powietrza i dziecko bardzo się poci)
- komoda na ubranka
- sudocrem, alantal ( na odparzenia)
- chusteczki nawilżone
- pampersy
- ręczniki z kapturkiem x3
- pieluszki tetrowe x 10
- nożyczki do paznokci
- szczotka do włosów bardzo gęsta z naturalnego włosia
- podkłady jednorazowe x5
- emolium do mycia
- balsam z emolientem
- patyczki do uszu (specjalne dla niemowląt)
- proszek do prania lovella
- wkładki laktacyjne
- wanienka
- body z długim rękawkiem x5
- cienkie czapeczki x5
- pajacyki x5
- skarpetki
- kombinezon cały ( żeby nie było osobno wkładanych stópek)
Mam nadzieję, że moja lista przyda się Wam na coś :)
 
Mnie najbardziej w wyprawce zastanawia ile sztuk i w jakim rozmiarze kupić ciuszków? Bo wymienić co trzeba to żadna filozofia ale w jakiej ilości kupić i w jakim rozmiarze to dla mnie już jest abstrakcja :( Mogłaby któraś doświadczona mama zrobić listę jakie ciuszki kupić? Ja myślałam żeby zakupić różne rozmiary do 3 miesiąca, a później dokupować, ale ile sztuk jakiego rozmiaru to nie mam pojęcia. Pomóżcie :D
 
Mnie najbardziej w wyprawce zastanawia ile sztuk i w jakim rozmiarze kupić ciuszków? Bo wymienić co trzeba to żadna filozofia ale w jakiej ilości kupić i w jakim rozmiarze to dla mnie już jest abstrakcja :( Mogłaby któraś doświadczona mama zrobić listę jakie ciuszki kupić? Ja myślałam żeby zakupić różne rozmiary do 3 miesiąca, a później dokupować, ale ile sztuk jakiego rozmiaru to nie mam pojęcia. Pomóżcie :D
Madzia jest wczesniej moja lista wklejona z poprzedniej ciazy. Cofnij sie jakies 2 strony, tam sa wszystkie ciusxki wymienione i rozmiary. Ja kupowalam r 56, 62 i 68. Po ok. 6-8 szt. z kazdego rozmiaru i kazdego rodzaju.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
Mnie najbardziej w wyprawce zastanawia ile sztuk i w jakim rozmiarze kupić ciuszków? Bo wymienić co trzeba to żadna filozofia ale w jakiej ilości kupić i w jakim rozmiarze to dla mnie już jest abstrakcja :( Mogłaby któraś doświadczona mama zrobić listę jakie ciuszki kupić? Ja myślałam żeby zakupić różne rozmiary do 3 miesiąca, a później dokupować, ale ile sztuk jakiego rozmiaru to nie mam pojęcia. Pomóżcie :D
Tak naprawdę nie wiesz ile cm będzie miała dzidzia po urodzeniu dlatego moja kuzynka poleciła mi żebym kupiła body z długim rękawkiem i pajacyki na rozmiar 56 (max po 5 szt bo i tak maluch w oka mgnieniu z tego wyrośnie, więc nie ma sensu więcej kupować) nawet jak będzie dzidzia mniejsza to nic nie szkodzi bo zaraz urośnie.
 
...ale z tym długim rękawem trzeba brać poprawkę na pogodę- urodzimy jednak w środku lata. Wiec oprócz długiego- który tez się na pewno przyda, trzeba dodać jeszcze krótki rękaw, oprócz pajaców lżejsze ramoersy itp. Niestety w naszym klimacie trzeba mieć wszystko. Co do rozmiarów to tez bywa różnie- np HM ma większe ciuszki i u nich na początek lepiej wziąć rozmiar 50, żeby dzidziuś się nie utopił w śpioszkach. Myśle ze 6-8 szt to optymalna ilość, tak jak pisała @Margana.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Tak naprawdę nie wiesz ile cm będzie miała dzidzia po urodzeniu dlatego moja kuzynka poleciła mi żebym kupiła body z długim rękawkiem i pajacyki na rozmiar 56 (max po 5 szt bo i tak maluch w oka mgnieniu z tego wyrośnie, więc nie ma sensu więcej kupować) nawet jak będzie dzidzia mniejsza to nic nie szkodzi bo zaraz urośnie.
5 sztuk max?? To naprawdę mało .dziecku może się ulać ,może zasisusiac czy kupką ubrudzic i parę razy w ciągu dnia czasem trzeba zmienić body czy ubranko nawet takiemu maluszkowi a wątpię żeby komuś non stop chciało się prać. Mój synek chodził prawie 2 msc w rozmiarze 56. Nie wyobrażam sobie żeby mieć tylko po 5 sztuk. Ale to moje doświadczenie przy synku, rozumiem że Twoja kuzynka jest lepiej doświadczona :-D
 
5 sztuk max?? To naprawdę mało .dziecku może się ulać ,może zasisusiac czy kupką ubrudzic i parę razy w ciągu dnia czasem trzeba zmienić body czy ubranko nawet takiemu maluszkowi a wątpię żeby komuś non stop chciało się prać. Nie wyobrażam sobie żeby mieć tylko po 5 sztuk. Ale to moje doświadczenie przy synku, rozumiem że Twoja kuzynka jest lepiej doświadczona :-D
Ja mam niektórych rzeczy po 4-5 sztuk, niektórych tylko po 2 a innych po 8. To jeszcze zależy co się ubrudzi, jeśli np body z długim rękawem to można je zastąpić np body z krótkim do tego jakiś sweterek albo kaftanik :) Ale też myślę, że lepiej mieć więcej niż za mało tym bardziej, że można kupić ciuszki w niektórych sklepach tanio :)
 
Ja mam niektórych rzeczy po 4-5 sztuk, niektórych tylko po 2 a innych po 8. To jeszcze zależy co się ubrudzi, jeśli np body z długim rękawem to można je zastąpić np body z krótkim do tego jakiś sweterek albo kaftanik :) Ale też myślę, że lepiej mieć więcej niż za mało tym bardziej, że można kupić ciuszki w niektórych sklepach tanio :)
Dokładnie zawsze lepiej mieć więcej jak mniej .Ja juz sporo ciuszków mam z lumpeksów a jak nowe i za grosze dosłownie także nie będzie szkoda jakby coś. I chyba bodow na 56,62 to mam więcej jak 10 szt każdego jakoś tak wyszło, ale i tak musze jeszcze jakieś dokupić. Do szpitala z synkiem wzięłam tylko 3 komplety ubranek, pierwszej nocy zrobił tak siku że mu body zmoczyly się a jak mu zakładałam juz czyste to te tez musiał zasikac a nawet nie zdążyłam pampersa założyć także różne mogą być niespodzianki :-D teraz wezmę ze 4 komplety w razie co to szpitala:-) takie malutkie ubranka mało miejsca zajmują to wole mieć sztukę czy 2 więcej jak mniej :-)
 
reklama
5 sztuk max?? To naprawdę mało .dziecku może się ulać ,może zasisusiac czy kupką ubrudzic i parę razy w ciągu dnia czasem trzeba zmienić body czy ubranko nawet takiemu maluszkowi a wątpię żeby komuś non stop chciało się prać. Mój synek chodził prawie 2 msc w rozmiarze 56. Nie wyobrażam sobie żeby mieć tylko po 5 sztuk. Ale to moje doświadczenie przy synku, rozumiem że Twoja kuzynka jest lepiej doświadczona :-D
Skoro ma 2 dzieci i tak robiła i nie potrzebowała więcej to chyba wie o czym do mnie mówi.
 
Do góry